Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


+11
SNJEŽA
lorena
mickey_mouse
Katarina II
antonela
ane
Timotej
LYKOS
belu
Sanja
Oldtimer
15 posters

    Razne molitve

    Poll

    Da li se molite svaki dan?

    [ 0 ]
    Razne molitve - Page 4 Bar_left0%Razne molitve - Page 4 Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Razne molitve - Page 4 Bar_left0%Razne molitve - Page 4 Bar_right [0%] 
    [ 7 ]
    Razne molitve - Page 4 Bar_left88%Razne molitve - Page 4 Bar_right [88%] 
    [ 1 ]
    Razne molitve - Page 4 Bar_left12%Razne molitve - Page 4 Bar_right [12%] 

    Ukupno glasova: 8
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer čet kol 09, 2012 1:51 pm

    MOLITVA

    "Bože otaca naših, napuni nas mudrošću križa, kojom si čudesno obogatio svetu Tereziju Benediktu u času mučeništva, i po njenom zagovoru daj nam da uvijek tražimo Tebe, najveću Istinu, te da budemo do smrti vjerni vječnom savezu ljubavi, kojega je zapečatio tvoj Sin svojom krvlju za spas svih ljudi. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen."

    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer sri kol 29, 2012 2:10 pm

    Molitva sv. Ivanu Krstitelju

    Razne molitve - Page 4 Ivan_2007

    Pomolimo se!
    Gospodine, ojačaj u nama vjeru
    kojom je sveti Ivan iskreno svjedočio
    za Krista. Njegovim zagovorom podaj
    da dostojno živimo Kristovo evanðelje
    i suraðujemo na širenju evanðeoske
    vjere. Po Kristu Gospodinu našemu.
    Amen.


    Izvor: http://www.zupamik-odzak.net/
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer čet oľu 21, 2013 8:18 pm

    Molitva 5 prstiju


    Sastavio ju je papa Franjo dok je još bio argentinski biskup.

    1. Palac ti je najbliži prst, tako od njega počni moliti za one koji su ti najbliži.
    Njih se najlakše sjetiti. Moliti za one koje volimo, «slatka je zadaća».

    2.Slijedeći prst je kažiprst: Moli za one koji poučavaju, odgajaju i liječe. Njima je potrebna podrška i mudrost u vođenju drugih pravim putem. Sačuvaj ih u svojim molitvama.

    3. Treći prst je najveći. Podsjeća nas na naše vođe, naše vladajuće, one koji imaju ovlasti. Njima je potrebno Božje vodstvo.

    4. Slijedeći prst je prstenjak. Iznenađujuće, ovaj prst se pokazao najosjetljivijim. On nas podsjeća da molimo za nemoćne, bolesne i opterećene problemima. Potrebna im je tvoja molitva.

    5. I na koncu, preostao nam je mali prst, najmanji od sviju. Mali prst, morao bi te podsjetiti da moliš za sebe. Kad završiš s molitvom za prve četiri grupe, sagledat ćeš pravilnije svoje potrebe i bit ćeš pripravan učinkovitije moliti za sebe. Amen


    Izvor
    Župa Marija Kraljica Apostola Zaprešić
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer sub oľu 30, 2013 1:37 pm



    Razne molitve - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcS0y9qwHuwncQ_J6JAHrS7nMqDw8II1Y3iSuui-gOMWKb7-PoCpIg

    MOLITVA Sv. IVANU BOSCU
    Pomolimo se: O sveti Ivane Bosco, oče i učitelju mladeži, koji si toliko radio za spas duša, vodi nas u nastojanju da spasimo sebe i bližnjega. Pomozi nam svladati strast i ljudski obzir. Uči nas ljubiti Isusa u Presvetom Oltarskom Sakramentu, Mariju Pomoćnicu i Svetog Oca Papu. Izmoli nam milost da sretno umremo i dođemo u nebo. AMEN. Sveti Ivane Bosko! Moli za nas.

    mickey_mouse
    mickey_mouse


    Broj postova : 1552
    Join date : 22.08.2010
    Age : 61
    Lokacija : Ilok

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by mickey_mouse pet lip 07, 2013 2:19 pm

    Molitva kard. Johna Henryja Newmana:

    Ljubljeni moj Gospodine, ne daj mi onakve kušnje
    Kakve mogu podnijeti samo sveci. Smiluj se mojoj slaboći…
    Prepuštam sve u tvoje ruke, Spasitelju moj, jer se ne želim
    Tebi protiviti. Ako mi hoćeš dati tvrđe kušnje, daj mi više
    Milosti ispuni me puninom svoje snage i svoje utjehe,
    Da mi te kušnje ne budu na smrt, nego za život i spasenje.
    mickey_mouse
    mickey_mouse


    Broj postova : 1552
    Join date : 22.08.2010
    Age : 61
    Lokacija : Ilok

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by mickey_mouse pet stu 01, 2013 7:18 am

    Gospodine, već zorom vapijem k Tebi. Molim Te, pomozi da budem sabran u molitvi jer sam ne uspijevam. U meni je sve tamno, a u Tebi sve svijetlo. Osamljen sam, a znam, Ti si uza me. Obeshrabren sam, Ti si mi pomoć. Ogorčen sam, a Ti si sama blagost. Ne razumijem putove Tvoje, Ti poznaješ put moj. Oče nebeski, Neka Ti je hvala i slava za svaku mirnu noć. Neka Ti je hvala i slava za svaki novi dan. Neka Ti je hvala i slava za svu Tvoju dobrotu i vjernost u mome dosadašnjem životu. Toliko dobrote si mi iskazao, Oče! Sada je na meni da strpljivo prihvatim teškoće. Znam da ne daješ više nego što mogu nositi. Znam da je sve što dopuštaš za naše dobro.

    Gospodine, Isuse Kriste, bio si siromah i patnik, zarobljen i ostavljen. I ja se tako osjećam. Samo Ti istinski poznaješ moju muku. I kada me svi napuste, znam da si Ti uz mene. Jedini koji me treba i traži si Ti, Gospodine. Ti želiš da Te spoznam i Tebi se vratim. Gospodine, čujem Te i odzivam se. Pomozi mi da te slijedim...

    O, Duše Sveti, daruj mi vjeru, koja će me štititi od očaja, ovisnosti i grijeha. Daruj mi ljubav prema Bogu i bližnjemu, ljubav koja pobjeđuje mržnju i ogorčenost. Daruj mi nadu koja oslobađa od straha i malodušnosti. Sveti, milosrdni Bože, Ti opraštaš grijehe svima onima koji Te iskreno i skrušeno zamole za oproštenje - sjeti se, Oče, svih nas grešnika. Pomozi mi, Gospodine, da pred Tobom i narodom živim pravedno. Gospodine, što god mi budeš darovao, neka se u svemu Tvoje sveto ime blagoslivlja! Amen.
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer uto lip 10, 2014 8:53 am



    Razne molitve - Page 4 Molitv10
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer ned srp 06, 2014 9:23 am

    Danas je blagdan svete Marije Goretti, djevice i mučenice. Pomolimo se ovoj svetici.

    Molitva svetoj Mariji Goretti

    Sveta Marijo Goretti,
    tvoje svjedočanstvo života
    tako nam je potrebno!

    Ti, koja si obranila dostojanstvo žene,
    ne htijući biti upotrijebljena kao predmet
    strasti bez srca i bez ljubavi,
    ti, koja si shvatila osnovnu razliku
    između slobode i sebičnosti,
    zagrmila si snagom svoje krvi: zlo je zlo jer čini zlo.

    Ti, koja si branila pravu ljubav,
    ljubav koja se rađa iz čistoće
    i procvate u iskreno darivanje sebe,
    ljubav koja zna prihvatiti djecu
    u slavlju koje se zove obitelj,
    moli za mlade i odrasle današnjice
    koji su u opasnosti da zaborave ljubiti.

    Moli da čistoća srca
    bude prepoznata kao sloboda od sebičnosti,
    kao obećanje svakoga mogućeg dara,
    kao uvjet da bi se moglo ljubiti
    onako kako ljubi Bog, koji je Ljubav.

    Sveta Marijo Goretti, moli za nas!


    Molitva je preuzeta sa stranice: http://www.comunitacenacolo.it/viewpagina.asp?keypagina=4461&idlingua=10

    Sponsored content


    Razne molitve - Page 4 Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri svi 08, 2024 8:17 pm.