Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


+11
SNJEŽA
lorena
mickey_mouse
Katarina II
antonela
ane
Timotej
LYKOS
belu
Sanja
Oldtimer
15 posters

    Razne molitve

    Poll

    Da li se molite svaki dan?

    [ 0 ]
    Razne molitve Bar_left0%Razne molitve Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Razne molitve Bar_left0%Razne molitve Bar_right [0%] 
    [ 7 ]
    Razne molitve Bar_left88%Razne molitve Bar_right [88%] 
    [ 1 ]
    Razne molitve Bar_left12%Razne molitve Bar_right [12%] 

    Ukupno glasova: 8
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve Empty Razne molitve

    Postaj by Oldtimer pet lip 19, 2009 8:08 pm

    U ovoj temi možete napisati molitve, neke od njih su vam posebno drage, i često ih molite... ja bih za početak naveo OPĆE MOLITVE:


    ZNAK KRIŽA
    U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.


    OČE NAŠ
    Oče naš, koji jesi na nebesima,
    sveti se ime Tvoje.
    Dođi kraljevstvo Tvoje.
    Budi volja Tvoja,
    kako na nebu, tako i na zemlji.
    Kruh naš svagdanji daj nam danas.
    I otpusti nam duge naše,
    kako i mi otpuštamo dužnicima našim.
    I ne uvedi nas u napast,
    nego izbavi nas od zla. Amen.

    ZDRAVO MARIJO
    Zdravo, Marijo, milosti puna,
    Gospodin s tobom,
    blagoslovljena ti među ženama,
    i blagoslovljen plod utrobe tvoje, Isus.
    Sveta Marijo, Majko Božja,
    moli za nas grješnike,
    sada i na času smrti naše. Amen.

    SLAVA OCU
    Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu.
    Kako bijaše na početku,
    tako i sada i vazda i u vijeke vjekova Amen.



    APOSTOLSKO VJEROVANJE
    Vjerujem u Boga, Oca svemogućega,
    Stvoritelja neba i zemlje.
    I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga,
    Gospodina našega,
    koji je začet po Duhu Svetom,
    rođen od Marije Djevice,
    mučen pod Poncijem Pilatom,
    raspet, umro i pokopan;
    sašao nad pakao;
    treći dan uskrsnuo od mrtvih;
    uzašao na nebesa,
    sjedi o desnu Boga Oca svemogućega;
    odonut će doći suditi žive i mrtve.
    Vjerujem u Duha Svetoga,
    svetu Crkvu Katoličku,
    općinstvo svetih,
    oproštenje grijeha,
    uskrsnuće tijela,
    i život vječni. Amen.


    ČIN VJERE
    Vjerujem čvrsto sve što je Isus Krist učio i što sveta Katolička Crkva predlaže vjerovati, jer si to objavio Ti, Bože, koji si nepogrješivo istinit. U toj vjeri želim živjeti i umrijeti. O Bože, umnoži moju vjeru!

    ČIN UFANJA
    Ufam se u Te, Bože moj, da ćeš im po zaslugama Isusove muke i smrti i po mojim dobrim djelima, učinjenima Tvojom pomoću, oprostiti grijehe i dati nebesku slavu. A to se ufam zato, jer si to obećao Ti, Bože moj, koji si u svojem obećanju stalan i vjeran. O Bože, učvrsti moje ufanje!

    ČIN LJUBAVI
    Ljubim Te, Bože moj, svim svojim srcem i dušom više nego sve drugo na svijetu, jer si dostojan svake ljubavi, i radi Tebe ljubim svoga bližnjega kao sama sebe. O Bože, užezi ognjem svoje ljubavi moje srce!

    ČIN SAVRŠENOG POKAJANJA
    Moj Bože, kajem se i žalim od svega srca, što grijesima uvrijedih tvoju neizrecivu dobrotu. Čvrsto odlučujem da te uz pomoć tvoje milosti neću više vrijeđati, da ću za svoje grijehe činiti dostojnu pokoru i čuvati se grešne prigode. Amen.



    ANĐEO GOSPODNJI

    Anđeo Gospodnji navijestio Mariji,
    I ona je začela po Duhu Svetomu. Zdravo Marijo ...

    Evo službenice Gospodnje,
    Neka mi bude po riječi tvojoj. Zdravo, Marijo.

    I Riječ je tijelom postala,
    I prebivala među nama. Zdravo, Marijo ...

    Moli za nas, sveta Bogorodice,
    Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

    Pomolimo se!
    Milost svoju, molimo te, Gospo dine, ulij u duše naše, da mi, koji smo po anđelovu navještenju spoznali utjelovljenje Krista, Sina tvoga, po muci njegovoj i križu k slavi uskrsnuća privedeni budemo. Po istom Kristu Gospodinu našemu. Amen.
    Slava Ocu.


    KRALJICE NEBA
    (Moli se mjesto >Anđeo Gospodnji< od Velike subote pa sve do Duhova.)

    Kraljice neba, raduj se, Aleluja.
    Jer koga si bila dostojna nositi, Aleluja.

    Uskrsnu, kako je rekao, Aleluja.
    Moli za nas Boga, Aleluja.

    Veseli se i raduj se, Djevice Marijo, Aleluja.
    Jer je uskrsnuo Gospodin uistinu, Aleluja.'

    Pomolimo se!
    Bože, koji si se udostojao razveseliti svijet uskrsnućem svoga Sina, Gospodina našega Isusa Krista, daj, molimo te, da po njegovoj Majci, Djevici Mariji, postignemo radosti vječnoga života. Po Istom Kristu Gospodinu našem. Amen.
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty Molitva je...

    Postaj by Sanja sub lip 20, 2009 3:54 pm

    Molitva je razgovor sa Bogom.

    Čovjeku bi morala biti tako bliska i spontana ,kao disanje.

    Ljudi su različiti. Različito žive, misle, govore...

    Ove molitve mogu ti poslužiti kao uzorak,poticaj i pomoć da naučiš u svakoj prigodi svojim riječima i na svoj način razgovarati sa Bogom.


    Zadnja promjena: Sanja; čet sij 21, 2010 10:47 am; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty još malo o molitvi

    Postaj by Sanja ned lip 21, 2009 2:06 pm

    Čak i ako niste religiozni po prirodi i odgoju, pa i ako ste skroz na skroz skeptik, molitva vam može pomoći mnogo više nego što vjerujete, jer je to i praktična stvar. Što to znači praktična (stvar)? Molitva ispunja tri osnovne psihološke potrebe koje svi ljudi imaju, bez obzira da li vjeruju u Boga ili ne:

    1. Molitva nam pomaže da riječima formuliramo točno što nas muči. Ako tražimo pomoć u vezi s nekim problemom, moramo to formulirati riječima.
    2. Molitva nam daje osjećaj da dijelimo naš teret, da nismo sami. Malo nas je tako jakih da možemo podnijeti najteže terete i najbolnije nevolje sami. Ponekad su naše brige tako intimne naravi da ih ne možemo diskutirati čak ni s najbližima. Tada je molitva odgovor. Svaki psihijatar će nam reći kad smo napeti i u agoniji duše, da je terapeutski dobro kazati nekome svoje neprilike. Kad ne možemo reći nikome, uvijek možemo reći Bogu.
    3. Molitva daje moć principu djelatnosti. To je prvi korak prema akciji. Svjetski poznati znanstvenik i nobelovac rekao je: "Molitva je najsnažniji oblik energije, koju čovjek može stvoriti". Zašto je ne koristiti?
    Dale Carnegie
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer čet lip 25, 2009 5:48 pm

    Molitva za hrvatski narod


    Razne molitve 9kzcy0
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty Umijeće malih koraka

    Postaj by Sanja čet srp 02, 2009 6:19 pm

    Umijeće malih koraka
    Ne molim Te, Gospodine, za čuda i viđenja, nego za snagu u svakodnevnom
    životu. Nauči me umijeću malih koraka. Učini me sigurnim u razdiobi vremena.
    Obdari me osjetljivošću da odredim što je veoma važno, a što manje važno.

    Molim Te za razum da odredim suzdržanost i mjeru, da kroz život ne klizim, već da razumno određujem dnevni raspored, da zapazim svjetlost i vrhunce, da s vremenom na vrijeme nađem vremena za ljepotu, umjetnost i kulturu.

    Dozvoli mi da spoznam da snovi o prošlosti i budućnosti ne vode daleko.
    Pomozi mi da dobro djelujem neposredno, da sadašnji trenutak prepoznam kao najvažniji.
    Sačuvaj me naivnog stava da u životu mora sve dobro proticati. Obdari me trijeznom spoznajom da su teškoće, neuspjesi i udarci stalni pratitelji života - uz koje rastemo i zrijemo.
    Podsjeti me da srce često zamućuje razum. U pravom mi trenutku pošalji prijatelje koji će mi strpljivo reći istinu.
    Uvijek ću Tebi i ljudima pustiti da mi govore. Istinu ne možemo reći sami sebi,
    ona nam biva kazivana. Ti znaš koliko nam treba prijateljstvo. Daj mi da budem
    dorastao tom najljepšem, najzahtjevnijem i najosjetljivijem daru.
    Daj mi dovoljno mašte da u pravom trenutku, na pravu adresu uputim paketić
    dobrote uz popratno pismo ili bez njega.
    Stvori od mene čovjeka koji će brazdati duboko poput broda, kako bi dotakao i one koji su "ispod".
    Oslobodi me straha da propuštam život.
    Ne daj mi ono što želim, već ono što mi treba.
    Nauči me umijeću malih koraka.
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty Razne molitve

    Postaj by belu čet srp 30, 2009 4:20 pm

    MOLITVA DUHU SVETOMU ..
    ISUS KAŽE:Molite često Duhu Svetomu ovu molitvu.

    DOĐI DUŠE SVETI PO ZAGOVORU
    BEZGIJEŠNOG SRCA MARIJNOG,
    SVOJE PRELJUBLJENE ZARUČNICE. AMEN.
    Po ovoj molitvi,moj će Duh Sveti pohrliti ,
    i sići će na vas.Molite da se moj Duh Sveti izlije na vas.
    Vasula-26.listopada1988g..

    DOĐI DUŠE SVETI, DAHNI U MENE
    DA,SVE ŠTO JE SVETO MISLIM.

    DUŠE SVETI POTAKNI ME
    DA,SVE ŠTO JE SVETO ČINIM.

    DUŠE SVETI PRIVUCI ME
    DA,SVE ŠTO JE SVETO LJUBIM.

    DUŠE SVETI OJAČAJ ME
    DA,SVE ŠTO JE SVETO ŠTITIM.

    DUŠE SVETI ZAŠTITI ME -
    DA SVE ŠTO JE SVETO
    NIKADA NE IZGUBIM. AMEN
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty RAZNE MOLITVE

    Postaj by belu čet ruj 03, 2009 2:38 pm

    MOLITVA:
    Zahvaljujemo Ti, Oče,
    što si svoje Lice sakrio
    mudrima i umnima,
    a pokazao ga malenima.
    Da, Oče, jer tako se Tebi svidjelo.
    Zajedno s Tvojim Sinom, siromašnim i spremnim
    vršiti Tvoju volju,
    predajemo svoje tijelo i dušu
    da se i mi ubrojimo među izabrane Tvoje.

    Abba - Oče, daj nam usta djeteta
    da iskreno prizivamo Tvoje Ime.
    Učini blagim i poniznim naše srce
    da sve ono što smatramo dobitkom
    za nas bude gubitak
    u usporedbi sa spoznajom Tebe,
    našega Gospodina.
    Želimo odbaciti sve te stvari
    smatrajući ih ništavnima,
    samo da nas Ti prihvatiš.

    Daj nam upoznati Krista,
    Sina Tvoga i
    snagu Njegova uskrsnuća,
    sudjelovati u Njegovim patnjama,
    ne plašeći se smrti,
    u nadi da ćemo i mi uskrsnuti.

    Sačuvaj nas u nasljedovanju Krista,
    u poniznoj službi braći i sestrama,
    u slušanju Božje Riječi,
    da svi slavimo i blagoslivljamo
    Tvoje sveto Ime
    Oca i Gospodina neba i zemlje
    i Tvoga Sina, jedinoga Spasitelja. Amen.
    LYKOS
    LYKOS


    Broj postova : 400
    Join date : 22.06.2009
    Lokacija : Hrvatska,Lika,Gospić ROĐENDAN: 25.studeni **** IMENDAN : sv.Josip - 19.ožujak ---------------------------------------Svi smo mi mali pa nam se smije i plače. svi smo mi ponekad znali što tuga i radost znače...

    Razne molitve Empty Što je molitva ?

    Postaj by LYKOS pet ruj 04, 2009 12:28 pm

    Molitva je iskrena želja duše, izgovorena ili neizgovorena; plam skrivene vatre koji gori u prsima.

    Sve što prava molitva traži jest sam Bog jer s njime dobivamo sve što nam je potrebno. Molitva je jednostavno ''okretanje duše Bogu''. David to opisuje kao podizanje duše do živog Boga. ''K tebi, Jahve, uzdižem dušu svoju'' (Ps 25,1).



    ''Molitva je'', kaže jedan stari židovski mistik, ''trenutak kad se nebo i zemlja ljube''.
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer pet ruj 04, 2009 1:30 pm

    Tek u molitvi otkriva čovjek svoje puno dostojanstvo, da je pozvan biti pred Bogom i sjediniti se s Bogom. Bez rastresenosti moći moliti, biti potpuno usmjeren na Boga, smiriti se u Bogu, u dijelu duše, slobodnu od strasti, biti jedno s Bogom, to je ono najviše što čovjek treba postići. Susret s Bogom je konačno sjedinjenje s Njim i time stjecanje novog identiteta, uranjanje u Očevo krilo, i zajedno s Kristom, vječnom Riječju, ponovno izranjanje kao nov čovjek.
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Oldtimer sub ruj 05, 2009 3:44 pm

    Kako treba moliti?

    Kao što pluća dišu, tako i naša duša treba disati, kao što tijelo treba tjelesnu hranu, tako i duša treba svoju duhovnu hranu, kao što psiha treba obnovu svojih sila u vidu spavanja i opuštanja, tako i naša duša treba obnovu da bi mogla funkcionirati i biti zdrava. To disanje duše, ta duhovna hrana i obnova jest molitva. Svi osjećamo njezinu važnost kao egzistencijalnu potrebu čovjeka za onostranim, a koja je istovremeno i izvor unutarnje čovjekove ravnoteže. No, postoji jedno pitanje koje vjernici često postavljaju, razočarani u „neuspješnost“ svojih molitava: „Zašto mi Bog nije uslišao molitvu?“ Pitanje je vrlo jednostavno, ali je zato odgovor vrlo slojevit. Dolje spomenute točke se međusobno isprepleću, ali ipak svaka od njih donosi jedan zasebni vid gledanja na naš problem i pomaže nam u njihovoj postepenosti približiti se odgovoru na naše pitanje.

    1. Da li je ono što izgovaramo uistinu molitva? Da li su naše riječi molitva, ovisi o tome da li su izgovorene srcem i dubokom vjerom. Kada Isus ozdravlja ljude, redovito kaže: “Neka ti bude kako si vjerovao“. Kada apostole uči moliti kaže im da ne brbljaju kao pogani, nego s povjerenjem traže od Oca što im je potrebno. Molitva nije samo razgovor s Bogom. Takva definicija izriče samo jedan vid ili način molitve. Najobuhvatnija definicija molitva je da je ona: biti s Bogom. Prije no što čovjek počne izgovarati riječi molitve, važno je da stupi u duhovni kontakt s Bogom. Same riječi nisu toliko važne koliko je važan duh u kojem su izgovorene.

    2. Trgovanje s Bogom: puno vjernika vrši zavjete. To je lijepa gesta koja je izvor vjere, ali i ljubavi prema onome za koga se čine određeni zavjeti ili izgovaraju molitve. No, ovdje leži opasnost da čovjek trguje s Bogom po principu:
    ”Ja ću tebi Bože učiniti to i to, a ti meni daj to i to...”.
    Sve što imamo čista je milost. Čak i naša molitva je Božji dar jer Duh Sveti čini u nama i htjeti i djelovati. Od Njega dolazi nadahnuće za molitvu, On u nama moli i čini nas kreativnima u konkretnom djelovanju.

    3. Sebična molitva: u centru kršćanske molitve je Bog. Molitelj je samo stvorenje koje treba vapiti i biti svjestan svoje ovisnosti o svome Stvoritelju. Ipak, mnogi vjernici sebe stavljaju u centar i ako im molitva nije uslišana, razočarani su i ljuti na Boga. Zaboravljaju Isusa u Getsemaniju koji je svoju najtjeskobniju molitvu: ”Oče! Ako hoćeš, otkloni ovaj kalež od mene!” završio riječima: ”Ali neka ne bude moja, nego tvoja volja!” Da, tražiti Božju volju! Mi imamo pravo moliti i vjerujemo da se Bogu sviđa kada vidi naše nastojanje da nešto postignemo, ali je presudno staviti uslišanje u Božje ruke.

    4. Da li je dobro za nas da bude uslišano ono za što molimo? Mi gledamo svoju stvarnost djelomično, a Bog je gleda cjelovito, iz perspektive vječnosti. Samo On zna što je za naše spasenje potrebno i korisno. Ako dopušta bolest i patnju, znači da s time ima svoj plan i da to ima svoj smisao. U čovjekovoj je prirodi da se tome opire, ali dragi Gost naših duša, Duh Sveti, uči nas da u svakoj prilici čovjek treba reći Bogu “Da”! Narodna mudrost kaže: ”Bolje jedan Hvala Bogu u nevolji, nego stotine molitava u ugodnom raspoloženju”. Naše je da molimo, a na Gospodinu da ih usliši ako želi, kako želi i kada želi.

    5. Najveću milost smo već primili: Možemo izmoliti što nam drago i biti uslišani preko svih očekivanja... ali to je još uvijek sitnica za ono najveće i najvažnije što smo već primili: Vječni život! Bog nas je prije ljubio i oprao nas krvlju svoga Sina Isusa Krista. Krštenjem smo postali njegova ljubljena djeca. Sve što možemo u životu izmoliti, manje je od toga. Zato bi najčešće molitve trebale biti zahvalnice. Anđeli u vječnosti slave Boga. To je upravo i naš zadatak ovdje na zemlji: pretvoriti naš život u duhovno bogoslužje... Bogu na slavu, a nama na spasenje.
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty Molitva je....

    Postaj by belu sri ruj 09, 2009 3:19 pm

    Molitva za kršćane nije neobavezni ili sporedni dodatak, nego nužni dio života vjernika, rekao je u nedjelju tijekom angelusa sa svojeg prozora na Trgu Svetog Petra papa Benedikt Šesnaesti.

    "Drage braćo i sestre, molitva nije fakultativna, ona nije sporedni dodatak, molitva je pitanje života i smrti", rekao je Papa.

    "Samo oni koji mole, koji se ljubavlju djeteta povjere Bogu mogu ući u vječni život", istaknuo je Benedikt Šesnaesti.

    Molitva također ne može služiti kao sredstvo za bijeg od problema. "Koliko god bila važna, molitva nije bijeg od odgovornosti ili stvarnosti. S njima se treba potpuno suočiti s vjerom u neiscrpnu ljubav Božju", rekao je papa Ratzinger.

    Crkva je obilježavajući Međunarodni dan bolesnika, koji je uveo papa Ivan Pavao Drugi, a Benedikt Šesnaesti je tijekom angleusa od svih zatražio veću brigu o bolesnicima, posebice onima na samrti.
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty Ispovijest vjere Hrvata Katolika

    Postaj by Sanja sub ruj 12, 2009 11:07 pm

    Ispovijest vjere Hrvata Katolika

    Čvrsto vjerujem u Boga Oca, i Sina i Duha Svetoga.
    Životom želim potvrditi svoj krsni savez s Bogom
    i tako obnoviti sveti
    pradjedovski zavjet vjere u Isusa Krista
    i vjernosti Katoličkoj Crkvi.
    Svoju odluku polažem u Bezgrešno Srce Presvete Bogorodice Marije.
    Najvjernija odvjetnice na braniku stoj
    čuvaj našu svetu vjeru i hrvatski dom. Amen.
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty Molitve za ozdravljenje i oslobađanja utjecaja đavolskoga

    Postaj by belu uto ruj 22, 2009 7:07 pm

    MOLITVE ZA OZDRAVLJENJE I OSLOBAĐANJA UTJECAJA ĐAVOLSKOG

    Molitve za ozdravljenje i oslobođenje od utjecaja đavolskog su iz knjige "Liberaci dal male - Oslobodi nas od zla", poznatog i priznatog rimskog egzorciste don Gabriela Amortha. Autor u uvodu navodi: "Često su me molili da napišem molitve za oslobođenje od zlih i đavolskih utjecaja, koje bi bile na dohvat svima i mogle se moliti bez ikakvog dodatnog dopuštenja.
    Očito je, tvrdim prije svega, da su sakramenti i Sveto Pismo učinkovitiji od naših privatnih zaziva. Podsjećam isto tako, da kada se uvijek iznova obraćamo Gospodinu, najvažnije je imati vjeru. Iz moje prakse mogu tvrditi da je po važnosti slijedeći red u prakticiranju vjere, da bi se prihvatila oslobadajuća Gospodinova prisutnost:

    1. Sveta Ispovijed, koja je sakrament izravno usmjeren na oslobađanje duša od utjecaja đavla. Ona podrazumijeva praštanje od srca.

    2. Sveta Misa

    3. Sveta Pričest

    4. Klanjanje

    5. Biblijske i liturgijske molitve, psalmi, himni, Vjerovanje, Svet,...

    6. Sveta krunica

    Samo u svjetlu ovih općih pojmova, molitve koje se preporučaju mogu imati njihovo pravo vrednovanje i dajući im vrijednost, da ne kažemo automatsku i magičnu, nego u vjeri onoga koji se ponizno obraća Ocu, Isusu i Duhu Svetomu po Blaženoj Djevici Mariji, anđelima i svetima.

    Svetom Mihaelu Arkanđelu
    (papa Leon XIII)

    Sveti Mihaele Arkanđele, brani nas u boju protiv pakosti i zasjeda đavolskih i budi nam zaklon! Neka mu zapovijedi Bog, ponizno molimo: Ti, vojvodo vojske nebeske, Sotonu i druge zle duhove, koji svijetom obilaze na propast duša, Božanskom jakošću u Pakao strovali! Amen.

    Mariji, Kraljici Neba
    (papa Pio X)

    Uzvišena Kraljice Neba i anđela, koja si primila od Boga poslanje i moć da satreš glavu Sotoni, mi ponizno molimo da pošalješ anđele s Neba, da bi se po tvojoj zapovijedi borili protiv zlih duhova na svakome mjestu, te da potisnu njihove nasrtaje i da ih prognaju u vječni ponor. Amen.

    Gospodinu Isusu

    Isuse Spasitelju, Gospodine moj i Bože moj, Bože moj i sve moje, koji si nas po žrtvi Križa otkupio i slomio moć Sotone, ponizno te molim da me oslobodiš od svakoga zlog i đavolskog utjecaja. To Te molim u tvoje sveto Ime, zbog tvojih svetih Rana, po tvojoj svetoj Krvi, po tvome svetome Križu i po zagovoru Bezgrešne i pod Križem žalosne Majke, Marije. Krv i voda, koji izađoše iz tvoga Presvetoga Srca, neka siđu na mene, da me očiste, oslobode i izliječe. Amen.

    Duhu Svetomu
    (za oslobođenje od svakoga zloga utjecaja)

    Duše Božji, Duše ljubavi, Presveto Trojstvo, Oče, Sine i Duše Sveti, Bezgrešna Djevice, anđeli, arkanđeli, sveci Božji siđite na mene. Oblikuj me Gospodine, napuni me tobom. Udalji od mene sve zle sile, uništi i razori ih, tako da se ja mogu dobro osjećati i dobro činiti. Otjeraj od mene sve zle sile, čaranja, vračanja, crne mise, praznovjerja, magiju, uroke, prokletstva, svako đavolsko uznemirivanje, opsjednuće i posjeduće đavolsko, sve ono što je zlo, grijeh, oholost, blud,
    zavist, ljubomoru, zlobu, nevjernost .... ; svaku fizičku, psihičku, moralnu, duhovnu, duševnu i đavolsku bolest.

    Sažeži sva ova zla u Paklu, da nikada više ne dodirnu mene ni bilo koje stvorenje Božje. Zapovijedam snagom Boga živoga, u ime Isusa Krista Spasitelja, po zagovoru Bezgrešne Majke Marije, svim nečistim dusima i svakoj zloj prisutnosti koja me muči i uznemiruje, da me odmah sada i zauvijek ostave, te da odstupe u Pakao, vječni prognani i vezani od sv. Mihaela Arkanđela, sv. Gabrijela, sv. Rafaela, naših anđela čuvara, zgaženi pod petom Presvete i Bezgršne Djevice Marije. Amen.

    Molitve blagoslova
    (za oslobođenje kuća, mjesta, polja,...od đavolske prisutnosti)
    Dobro je molitve upotpuniti škropljenjem svetom vodom.

    Pohodi, Bože, našu kuću (ovo mjesto, polje,...) i udalji od nas sve đavolske zasjede, pošalji svoje svete anđele, da nas čuvaju u miru i tvoj blagoslov neka siđe na nas i uvijek ostane s nama. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

    Gospodine Isuse, koji si zapovijedio svojim apostolima da zažele tvoj mir svima koji su živjeli u kućama u koje su zalazili, posveti, molimo Te, i ovu kuću i sve koji u njoj prebivaju, po ovoj našoj poniznoj molitvi, punoj povjerenja. Izlij na ovu obitelj svoj blagoslov i mir. Neka joj dode spasenje, kao što je došlo u Zakejevu kuću kada si Ti u nju ušao. Zapovijedi svojim anđelima da bdiju nad njom, da je čuvaju i da odagnaju svaki đavolski utjecaj. Udijeli svima, koji stanuju u ovoj kući, milost da se tebi svide živeći kreposno, tako da zasluže, u svoje vrijeme, da budu prihvaćeni od tebe u Vječni dom na Nebu. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

    Molitva za oslobođenje

    Gospodine, Ti si velik, Ti si Bog, Ti si Otac. Mi Te molimo, po zagovoru i uz pomoć sv. Mihaela, sv. Gabriela, sv. Rafaela, da bi naša braća i sestre bili oslobođeni od Zloga.

    - Od muka, strahova, žalosti, opsjednuća,...

    Oslobodi nas, Gospodine!
    (ponavlja se iza svakog zaziva)

    - Od mržnje, bluda, zavisti, ljubomore, bijesa,...
    - Od zatvorenosti pred tobom i životom...
    - Od svake primisli na abortus, ubojstvo i samoubojstvo...
    - Od psovke, podijeljenosti u obitelji, loših prijateljstava...
    - Od vračanja, magije i svih zlih utjecaja...
    (mogu se spontano nastaviti zazivi za oslobođenje od onih problema koji nas muče)

    Pomolimo se! Gospodine, koji si rekao "Dajem vam svoj mir!", po zagovoru Presvete Djevice Marije, oslobodi nas od svakoga prokletstva i dopusti nam da uvijek možemo uživati tvoj mir. Po Kristu našemu. Amen.

    Molitva prikazanja

    O, Božansko Srce Isusovo, prikazujem ti, po Bezgrešnom Srcu Marije, majke Crkve, u zajedništvu sa Euharistijskom Žrtvom, molitve, djela i trpljenja današnjeg dana, kao naknadu i zadovoljštinu za grijehe, (druge osobne nakane za nas ili druge osobe), za spasenje svih ljudi, po milosti Duha Svetoga, na slavu Boga Oca. Amen.

    Molitva za fizičko ozdravljenje

    Gospodine Isuse, klanjam ti se i zahvaljujem po vjeri, koju si mi dao na Krštenju.
    Ti si Sin Božji, koji je postao čovjekom, Ti si Mesija, Spasitelj.
    U ovom trenutku želim ti reći kao Petar:
    nema pod nebom drugog imena danog ljudima, po kojemu se možemo spasiti.
    Prihvaćam Te, Gospodine Isuse, u svom srcu i u svom životu,
    želim da budeš moj apsolutni Gospodar.
    Oprosti mi grijehe,
    kao što si oprostio grijehe onome uzetomu u Evanđelju.
    Očisti me svojom Božanskom Krvlju.
    Pred tvoje noge stavljam svoje trpljenje i svoju bolest.
    Ozdravi me, Gospodine,
    po moći tvojih proslavljenih Rana,
    po tvome Križu, po tvojoj Predragocjenoj Krvi.
    Ti si Dobri Pastir,
    a ja sam jedna od ovaca iz tvoga stada:
    imaj smilovanja prema meni.
    Ti si Isus koji je rekao: "Molite i dat će vam se."
    Gospodine, galilejski je narod dolazio
    i stavljao svoje bolesnike pred tvoje noge,
    i Ti si ih ozdravljao.
    Ti si uvijek isti,
    Ti imaš uvijek istu snagu.
    Vjerujem da me možeš ozdraviti,
    jer imaš istu onu sućut
    koju si osjećao prema bolesnicima,
    koje si susretao,
    jer Ti si Uskrsnuće i Život.
    Hvala ti, Isuse, za ono što ćeš učiniti,
    prihvaćam plan tvoje ljubavi, koji imaš sa mnom.
    Vjerujem da ćeš mi objaviti svoju slavu.
    I još prije nego znam kako ćeš mi pomoći,
    zahvaljujem ti i hvalim Te. Amen.

    Svima koji mole molitve za oslobođenje i ozdravljenje od đavolskog utjecaja, još se preporuča po mogućnostima i vremenu:

    - posveta Blaženoj Djevici Mariji, pobožnost Bezgrešnom Srcu Marijinu i molitva Svete Krunice
    - nošenje Čudotvorne medaljice i Karmelskog škapulara
    - molitva Duhu Svetomu, himan "O, dođi, Stvorče!",
    "Zazivi Duhu Svetomu" ili osobni kratki zazivi
    - pobožnost Krvi i Muci Kristovoj, npr. Litanije Krvi Kristove i kratki osobni zazivi "Krvi Kristova, operi me oslobodi me, spasi me!"
    - Litanije Imena Isusova
    - potpuno predanje Isusu po Mariji, kako nas uči sv. Ljudevit M. Montfortski, i molitva skraćenog obrasca: "Tvoj sam sav, i sve moje pripada tebi, moj ljubljeni Isuse, po Mariji, tvojoj Presvetoj Majci."
    - činiti pokoru, postiti po mogućnosti i u skladu sa zdravstvenim stanjem osobe, pokora u širem smislu: ne gledanje televizije, mala svakodnevna odricanja,...
    Izvor: Molitve.info
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty RAZNE MOLITVE

    Postaj by belu sub lis 10, 2009 7:00 pm

    Molitva Blaženoj Djevici Mariji

    Presveta Djevice i Majko naša Marijo, Kraljice Hrvata, molimo tvoju pomoć i zaštitu u svim pogibeljima i nevoljama. Izmoli nam vjernost i ustrajnost u katoličkoj vjeri, pomozi nam da živimo u miru i blagostanju. Pod tvoju zaštitu stavljamo hrvatske branitelje i političare, djevojke i mladiće, majke i očeve, djecu i starce, zdrave i bolesne, žive i pokojne. Čuvaj svoj narod, Majko sveta, i bdij nad našom domovinom. Amen.


    „Brojniji su od vlasi na glavi mojoj
    oni koji me mrze nizašto.
    Tvrđi su od kostiju mojih
    oni što mi se nepravedno protive:
    zar mogu vratiti što nisam oteo?“
    (Ps 69,5)
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty RAZNE MOLITVE

    Postaj by belu sub lis 10, 2009 7:01 pm

    Molitva svetom Josipu

    Sveti Josipe, glavaru Svete nazaretske obitelji i čuvaru Crkve Božje, tebi se kroz stoljeća Crkva u Hrvata utjecala kao svom zaštitniku i tvom je zagovoru preporučivala svoje obitelji i cijeli narod. Brižni poočime Spasitelja svijeta i prečisti zaručniče Svete Djevice, povjeravamo ti sve obitelji hrvatskoga naroda da zajedničkom dnevnom molitvom ispune svoje poslanje i budu blagoslovljene ljubavlju, slogom, mirom i novim životom. U ovim teškim vremenima izmoli našem narodu i svim narodima zemlje mir u pravednosti i ljubavi. Zagovaraj nas pred Presvetim Trojstvom da ostanemo vjerni Isusu Kristu u katoličkoj Crkvi, prolazeći zemljom čineći samo dobro. Amen.


    „Smiluj nam se, Jahve, smiluj se nama
    jer se do grla nasitismo prezira.
    Presita nam je duša
    posmijeha obijesnih, poruga oholih.“
    (Ps 123,3-4)
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty RAZNE MOLITVE

    Postaj by belu sub lis 10, 2009 7:05 pm

    Molitva Duhu Svetome po Djevici Mariji

    Marijo, usred zajednice apostola Ti si bila ona koja je izmolila obećanoga Duha Svetoga. On je preobrazio slabe ljude i uputio Crkvu na pobjedničke staze. Otvori naše duše Duhu Božjem da iznova pokrene svijet iz njegovih temelja.

    Duše Sveti, Ti si duša moje duše. Ponizno Ti se klanjam. Ti me prosvijetli, ojačaj me Ti. Ti me vodi, tješi me Ti. Otkrij mi, ukoliko to odgovara planu vječnoga Oca, otkrij mi svoje želje. Daj mi spoznati što vječna Ljubav želi od mene. Daj mi spoznati što trebam činiti. Daj mi spoznati što trebam trpjeti. Daj mi spoznati što trebam tiho, skromno, razmišljajući prihvaćati, nositi i podnositi. Da, Duše Sveti, daj mi spoznati Tvoju volju i volju Očevu. Jer čitavim svojim životom ne želim ubuduće ništa drugo biti nego trajni i neprekidni DA na želje i volju vječnoga Oca.
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty MOLITVA JE

    Postaj by belu čet lis 15, 2009 1:28 pm

    ODGAJATI ZA MOLITVU

    -slušanje Riječi: Iv 1, 35-39

    Komentar:

    Učitelju, gdje stanuješ? Gdje ti je boravište? Gdje si našao mjesto počinka? Isusovi učenici su odmah bili zaneseni njegovim naukom i snagom Isusove osobe. To je na neki način ljubav, zahvaćenost na prvi pogled.
    I mi bismo htjeli prodrijeti u tajne Isusove osobe. Govorimo o dubokom kršćanskom iskustvu, o susretu sa živim Bogom.
    A Isus ne zatvara svoje boravište. Otvoreno je svakome. Isus je na jednostavan način pozvao svoje učenike da krenu za njim. ?Bila je otprilike deseta ura?. Kad si ti susrela Isusa? U koji sat? Jesi li zaboravila taj susret? Sjećaš se mnogih obljetnica, a ovoga trenutka?

    Nije Isus samo zvao k sebi. On je i dolazio drugima u posjet. Dolazio je Zakeju, farizeju Šimunu, Marti, Mariji i Lazaru. Dolazi i tebi.

    Satnik je rekao da nije dostojan da Isus uđe u njegovu kuću, pod njegov krov. K nama Isus često dolazi u Pričesti. Nismo dostojni da uniđe pod naš krov, ali ga neizrecivo trebamo. Ne možemo bez njega i zato ga s vjerom i čežnjom primamo kod svake Euharistije. I Gospodin dolazi - rado i često da bi se nastanio među nama.

    Isus nam je sasvim blizu. Njegov je dom svako srce koje ga prima, njegova je kuća svaka duša koja mu otvara vrata. U knjizi Otkrivenja on govori: "Evo, stojim na vratima i kucam; posluša li tko moj glas i otvori mi vrata, ući ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom!" (Otk 3,20).

    Molimo Gospodina u nadahnuću i poruci ovih riječi da nam otkrije svoj stan i u dubinama našeg bića; da nam se otkrije kroz poniranje u same sebe, da bismo ga onda lakše otkrivali i oko sebe. Jer u njemu živimo, mičemo se i jesmo!

    Molitva:

    "O Bože, ti si Bog moj:
    gorljivo tebe tražim;
    tebe žeđa duša moja, tebe želi tijelo moje,
    kao zemlja suha, žedna, bezvodna.
    U svetištu sam tebe motrio
    Gledajuć ti moć i slavu.
    Ljubav je tvoja bolja od života,
    moje će te usne slaviti.
    Tako ću te slavit za života,
    U tvoje ću ime ruke dizati.
    Duža će mi biti kao sala i mrsa sita,
    Hvalit ću te kliktavim ustima.
    Na postelji se tebe spominjem,
    U bdjenjima noćnim mislim na tebe.
    Ti postade meni pomoć,
    Kličem u sjeni krila tvojih.
    Duša se moja k tebi privija,
    Desnica me tvoja drži" (Ps 63, 2-9)
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Sanja sub lis 17, 2009 3:22 pm

    Kao što naše tjelo ne može
    živjeti bez hrane, tako ni naša duša ne može duhovno ostati na životu bez
    molitve.



    Sv Augustin
    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty Razne molitve

    Postaj by belu pon lis 19, 2009 12:51 pm

    Litanije za dar poniznosti



    Gospodine, smiluj se! Kriste, smiluj se! Gospodine, smiluj se!
    Kriste, čuj nas! Kriste, usliši nas!
    Oče nebeski Bože, smiluj nam se!
    Sine, Otkupitelju svijeta Bože, smiluj nam se!
    Duše sveti Bože, smiluj nam se!
    Sveto Trojstvo jedan Bože, smiluj nam se!

    Isuse blaga i ponizna srca, usliši me!

    Od težnje za srećom, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje za mirom, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da mi bude lako, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da sve drugima ispripovijedam, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me vole, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me hvale, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me shvaćaju, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me traže, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me uzdižu iznad drugih, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me oslobode muka, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da me ne zaborave pitati, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da prihvaćaju moju riječ, oslobodi me, Isuse!
    Od težnje da vide u meni samo dobro, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od neuspjeha, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od kritika, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od poteškoća, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od ponižavanja, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od ismijavanja, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od zaborava, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od nepravde, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od osude, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od klevete, oslobodi me, Isuse!
    Od straha od pogrde, oslobodi me, Isuse!

    Da druge više vole nego mene, molim Te, Isuse!
    Da drugi rastu, a ja da se smanjujem, molim Te, Isuse!
    Da druge pozivaju, a da mene stave na drugo mjesto, molim Te, Isuse!
    Da druge hvale, a mene zaborave, molim Te, Isuse!
    Da drugi budu sveti, a ja da znam vršiti Božju volju, molim Te, Isuse!

    Želim milost dobro iskoristiti vrijeme koje si mi dao živjeti, usliši me, Isuse!
    Želim milost izvršiti sve zadatke i nadići sve poteškoće s kojime se susrećem svakoga dana, usliši me, Isuse!
    Želim milost podnositi sve teškoće i križeve koje donosi svakodnevnica, usliši me, Isuse!
    Želim milost prihvatiti svoje slabosti iz kojih se treba podići, usliši me, Isuse!

    Jaganjče Božji...

    Isuse blaga i ponizna Srca učini srce naše po Srcu Svome!



    Poniznost

    Poniznost je: govoriti što manje o sebi, Ne miješati se u tuđe poslove,
    Paziti da ne budemo znatiželjni,
    Prihvaćati radosno protivljenja i ispravke,
    Prelaziti preko tuđih pogrešaka,
    Prihvaćati zanemarenost, zaborav i mržnju,
    Ne tražiti da budemo posebno ljubljeni i prihvaćeni,
    Odgovarati uljudno i kad smo izazvani,
    Ne gaziti nikada ničije dostojanstvo,
    Ne raspravljati ni onda kad imamo pravo,
    Birati uvijek ono što je teže.
    Majka Terezija
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty Molitva velečasnog Sudca

    Postaj by Sanja uto lis 20, 2009 3:10 pm

    Dođi, najsvetiji duše, dođi Duše milosti.
    Dođi, iscijelitelju naš.
    Dođi, Uskrsli Gospodine.
    Dođi, naš voljeni Učitelju.
    Gospodine,
    srcu mom si potreban.
    Dubine moga srca te dozivaju.
    Želim se potpuno otvoriti prema Tebi.
    Želim da me potpuno prožmeš, tako da pripadam Tebi,
    tako da uđeš u mije srce i da ga samo Ti nastaniš.
    Želim Te voljeti vječno.
    Ispuni me svojom svetom ljubavlju.
    Ojačaj me i budi sa mnom uvijek.
    Neka Tvoje sveto ime bude hvaljeno.
    Molim se Tebi Gospodine,
    za svako srce koje kuca za tebe.
    Usliši njihove molitve.
    Ne dopusti da se itko od njih izgubi.
    Ovaj život prolazi tako brzo.
    Dopusti da postanemo svjesni što je važno, da ne izgubimo sebe,
    već da steknemo Tebe.
    Ti si jedino središte naših života.
    Samo s Tobom mogu znati
    što sam i tko sam.
    Dođi, Gospodine,
    Dođi, najsvetiji Duše,
    moje srce te očekuje.
    amen.
    Ja , (ime)...............dajem svoj život
    Tebi, Gospodine Isuse Kriste.
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 56
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Razne molitve Empty Kako ne smijemo moliti

    Postaj by Oldtimer pet stu 06, 2009 12:09 am

    Želio ih naglasiti kako je potrebno moliti za druge, ali ovako nikada ne smijemo moliti!

    Ovaj tekst je iz lista NAŠI SUSRETI, list mladih župe Gospe Sinjske, godina V, listopad 1984., broj 7.

    MOLITVA


    - Mirko, gledam te već pola sata kako klečiš pred križem! Što radiš?

    - Molim.

    - Moliš, za koga?

    - Za susjeda Matu.

    - Je l' to onaj što je jučer sa sjekirom trčao za tobom, vičući da si ga pokrao? Nije valjda da moliš za njega?

    - E, baš za njega, moj Ante. Pa Gospodin je rekao: "Ljubite neprijatelje, molite za one koji vas progone da budete sinovi svog oca koji je na nebesima."

    - Znam ali ti nikada nisi bio baš pobožan. Štoviše, hulio si Boga, i Crkvu. Ma, reci ti meni kako to moliš! Kako ide tvoja molitva?

    - Evo ovako. Počeo sam sa: Moj bože, ti si rekao da treba moliti za svoje neprijatelje, a ja nemam većeg neprijatelja od onog gada Mate. No ja sam dobar čovjek, poštenjačina, i želim biti tvoj dobar sluga, moliti se za one koji mi zlo čine. Molim te, dobri Bože, udijeli svaku nesreću onom mulcu. Neka mu bolest zavlada u kući, neka sav imetak prokocka, a njegova djeca, kopilad, neka propadnu. Neka to sve bude u najskorije vrijeme, muka mi je kad ih gledam. Moglo bi početi od danas. Vidio sam da je jutros otišao na banku po novac, želi kupiti vikendicu - gospodin. E, ne daj mu gušta, Bože, udovolji meni sirotanu (a rekao si: Ištite, dat će vam se!) i daj da vidim kako mu auto izgara u plamenu, a on - neka ostane živ! Volio bih vidjeti tog magarca kad spadne na prosjački štap. Znam ja Bože, da ne tražim puno. Zato te molim samo još jedno (to će ti biti ionako usput): vidim da će biti kiša, to je dobro, posijao sam kukuruz i posadio kupus, ali, Bože, neka barem jedan grom udari u onu kuću mog susjeda Mate. To te molim, udovolji mi. Eto, Ante, tako ja molim i nije mi uopće teško. Drugi će put biti i bolje. Znaš, početak je uvijek najteži.

    - Hm, Mirko, Mirko, u redu je to. Samo nisam baš siguran da je Gospodin mislio da tako treba moliti za one koji nas progone. Ali, ako je tako, idem odmah kući. Znaš, molit ću - za tebe.

    Ljiljana
    Timotej
    Timotej


    Broj postova : 297
    Join date : 15.07.2009
    Age : 40

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Timotej pet stu 06, 2009 10:44 am

    U tome je razlika: kako gleda na čovjeka Bog i kako gleda čovjek na bližnjega. Bog hoće da čovjek grešnik bude dobar i čovjek bi htio da bližnjega stigne svaka nesreća.
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Sanja čet stu 12, 2009 10:14 am



    Veliča * duša moja Gospodina

    i klikće duh moj *u Bogu mome Spasitelju,

    što pogleda na neznatnost službenice svoje: *odsad će me, evo, svi naraštaji zvati blaženom.

    Jer velika mi djela učini Svesilni, *sveto je ime njegovo.

    Od koljena do koljena dobrota je njegova *nad onima što se njega boje.



    Iskaza snagu mišice svoje, *rasprši oholice umišljene.

    Silne zbaci s prijestolja, *a uzvisi neznatne.

    Gladne napuni dobrima, *a bogate otpusti prazne.



    Prihvati Izraela, slugu svoga, *kako obeća ocima našim:

    spomenuti se dobrote svoje *prema Abrahamu i potomstvu njegovu dovijeka.



    Slava Ocu i Sinu *i Duhu Svetomu.

    Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda *i u vijeke vjekova. Amen.

    belu
    belu


    Broj postova : 624
    Join date : 25.06.2009
    Age : 66
    Lokacija : Drniš Rođendan:01.prosinca Imendan:sv.Lucija-13.prosinac Do nebesa nek se ori naših grudi gromki glas.Neka jeknu rajski dvori nek nas čuje Isus spas.(Petar Perica)

    Razne molitve Empty Razne molitve..

    Postaj by belu sri stu 18, 2009 10:11 am

    DANAS SE MOLIM ...


    Danas se molim za sve one ljude

    koje sreća zaobilazi u velikom krugu.

    Za one koji praštaju i one koji sude,

    za sve što su osjetili tugu.

    Danas se molim za sve ljude one

    koji ljubav nisu nikad upoznali,

    za stotine ,tisuće ili milione..

    Što su sebe nekom darovali.

    Danas se molim i za one duše

    kojih se nikad niko ne sjeti

    za one što mostove dobrote ruše,

    molim za one što bolest im prijeti.

    Danas se molim za sva bića draga

    kojima u duši nemiri vladaju,

    za sve koje je izdala snaga

    i za one što se više ne nadaju.

    Molitvom dobre želje šaljem njima,

    za sreću ,ljubav,za dušu punu mira.

    Danas se molim za svako dobro svima

    širom ovog beskrajnog svemira.


    P.s.Oprosti danas se molim za cijeli svijet..
    I ako pjesma nije moja ja se danas tako molim ..
    Želim da ju i ti samnom moliš tako
    Molimo jer molitva čini čuda..
    ane
    ane


    Broj postova : 1018
    Join date : 14.11.2009
    Age : 34

    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by ane pet stu 20, 2009 1:37 am

    MOLITVA
    ZA ČISTOĆU
    SRCA


    Daj
    o Bože da mi duša srcem čistim Tebe zove

    Te
    nikad ne okuša lažnog svijeta kobne snove,

    I
    da bijela krasna čista anđeoskim sjajem blista.

    Sponsored content


    Razne molitve Empty Re: Razne molitve

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet oľu 29, 2024 3:26 am.