Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


3 posters

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Katarina II ned oľu 21, 2010 5:14 pm

    TRODNEVNICA Bl.Majke Tereze od kalkute ZA SVOJE OBRACENJE..

    Naša djela ljubavi nisu ništa drugo nego djela mira. Činimo ih s većom ljubavlju i djelotvornošću – svatko u svom vlastitom radu i svakodnevnom životu: u vlastitoj kući, u vlastitom susjedstvu. Jer uvijek je isti Isus koji govori: “Bio sam žedan, ali ne vode, nego mira … Bio sam gol, ali ne bez odjeće, nego bez dostojanstva koje pripada tijelu muškarca i žene … Bio sam beskućnik, ali ne bez krova nad glavom, već bez srca koje razumije i ljubi.”


    Kada si pun radosti, žurno želiš ići činiti dobro svima.
    Radost je mreža ljubavi kojom lovimo duše – budući da smo puni radosti svi nas vole i žele biti u našemu društvu kako bi primili svjetlo Kristovo.
    Isusova Radost je Sjaj Sunca Ljubavi Njegova Oca.
    Isusova Radost je Nada za Vječnom Srećom.
    Isusova Radost je Plamen Goruće Ljubavi.
    Ne možeš imati Radost bez Žrtve.
    Ljubav za drugoga – to je Radost
    .


    "Svi će znati da ste Moji, po ljubavi koju imate za druge"

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Mother3

    Molitva blaženoj Majci Tereziji

    Blažena Terezijo iz Kalkute,
    ti si dopustila da se Isusova žedjajuca ljubav na križu rasplamsa u tebi, kao gorući plamen ljubavi i tako si postala svima svjetlom Njegove Ljubavi.
    Izmoli od Isusova Srca moje obracenje...!
    pouči me kako ću se potpuno predati Isusu čitavim svojim bićem, tako da i moj život širi Njegovo svjetlo i ljubav drugim ljudima.

    Prečisto Srce Marijino,
    uzroče naše radosti, moli za mene.

    Blažena Terezijo iz Kalkute,
    moli za mene!



    Dragi Gospodine, Ti si mi dao hrabrosti iz vjere da Ti pripadam. Dopusti mi da volim sve one koji su nepoželjni onako kako ti voliš mene. Daj nam dio bogatstva Tvoje ljubavi, jer onda ćemo jedni druge prihvacati.

    Najdraži Gospodine, ja te vidim danas i svaki dan utjelovljenog u tijelima bolesnih koje njegujem i dok ih njegujem olakšavam Tvoju bol. Ali ako se i sakrivaš pod mantilom ljutitog, izazvanog i narazumnog, ja te ipak prepoznajem i kažem: "Isuse, moj pacijentu, kako je slatko služiti Te." i

    Gospodine, daj mi vjere i onda moj rad nikada neće postati muka i ja ću naći novu radost susrećući volje u ispunjenju želja svih siromašnih paćenika. Vi voljeni bolesnici, vi ste mi dvostruko vjerniji, jer je vaš Isus utjelovljen u meni; a koja je samo milost meni da vas smijem njegovati. Najdraži Gospodine, dopusti mi da uvidim dostojanstvo mog velikog poziva, sa svim njegovim obavezama. Nikad ne dopusti da ga postanem nedostojna, pretvarajući se u hladnokrvnost, u nestrpljivost ili u neradovanje. I, o Gospodine, pošto si ti Isus moj pacjent, budi milostivi i moj strpljivi Isus, oprosti mi moje greške i gladaj samo moju volju, koja je usmjerena k tome da tebe voli i da ti služi dok si u osobi svakog od bolesnika. Gospodine, učvrsti moju vjeru, blagoslovi moj rad sada i uvijek.

    Radost je molitva, radost je snaga, radost je ljubav, radost je mreža ljubavi kojom možete doći do duša. Bog ljubi onoga tko radosno daruje. Više daje koji s radošću daje. Najbolji način da očitujemo svoju zahvalnost Bogu i ljudima jest radosno prihvaćanje svih stvari. "Ne dopustite da išta žalosno uđe u vas što bi moglo biti razlog da zaboravite radost Krista Uskrsloga"

    Ižarivati Krista

    Dragi Isuse, pomozi mi da posvuda sirim miomiris Tvoje Ljubavi.
    Preplavi mi dusu svojim duhom i svojim zivotom.
    Prozmi cijelo moje bice, tako da moj zivot bude samo odsjaj Tvoga zivota.
    Obasjaja me svojim svjetlom, da svatko koga sretnem osjeti Tvoju prisutnot u mojoj dusi.

    Neka podigne pogled i ne vidi mene, nego samo tebe, Isuse!
    Ostani sa mnom, da svijetlim kao Ti, i da postanem svjetlo drugima.

    To ce svjetlo, Isuse, dolaziti od Tebe, a ne od mene;
    Ti ces preko mene svijetliti drugima.
    Daj da te slavim onako kako ti najvise volis – obasjavajuci ljude oko sebe.
    Daj da te propovijedam bez propovijedanja, ne rijecima nego primjerom, privlacnom snagom, ljubaznim utjecajem svojih djela, ocitom puninom ljubavi kojom moje srce gori za Tebe.
    Amen.

    (Molitva “Ižarivati Krista”, koju je sastavio John Henry Cardinal Newman, bila je jedna od najdrazih molitava Majke Terezije. Kako ova molitva snazno ocituje njezinu zelju da bude prisno povezana s Isusom i da “jedino Isusa” daruje drugima, ovu je molitvu odabrala kao prvu molitvu koju Misionarke Ljubavi mole svaki dan nakon svete pricesti.)

    Ove litanije je napisala Majka Terezija Kalkutska.

    Gospodine, smiluj se!
    Kriste, čuj nas!
    Kriste, usliši nas!
    Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
    Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
    Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
    Isuse blaga i ponizna Srca,
    Učini srca naša po Srcu svome!
    Od želje da budemo poštovani,................. oslobodi nas, Isuse!
    Od želje da budemo voljeni,
    Od želje da budemo slavljeni,
    Od želje da budemo hvaljeni,
    Od želje da budemo voljeni više od drugih,
    Od želje da nas pitaju za savjet,
    Od želje da budemo priznati,
    Od želje da budemo omiljeni,
    Od straha da ne budemo poniženi,
    Oslobodi nas, Isuse!
    Od straha da ne budemo prezreni,
    Od straha da ne budemo pokoreni,
    Od straha da ne budemo oklevetani,
    Od straha da ne budemo zaboravljeni,
    Od straha da ne budemo ismijani,
    Od straha da ne budemo osumnjičeni,
    Od straha da nam ne nanesu nepravdu,
    Da drugi budu voljeni više od nas,
    Isuse, daj nam milosti da to želimo!
    Da drugi budu poštovani više od nas,
    Da drugi budu izabrani, a mi ostavljeni po strani,
    Da drugi budu hvaljeni, a mi neprimijećeni,
    Da u očima svijeta drugi mogu rasti a mi se smanjivati,
    Da drugi imaju prednost pred nama u svemu,
    Da drugi postanu svetiji od nas, s time da mi postanemo sveti koliko možemo,
    Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
    oprosti nam, Gospodine!
    Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
    usliši nas, Gospodine!
    Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
    smiluj nam se, Gospodine!

    Pomolimo se. Gospodine Isuse Kriste, koji si kazao: “Ištite i primit ćete, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se!”, daj nam, molimo Te, Božansku svoju ljubav, da Te svim srcem, ustima i djelima ljubimo i nikad Te hvaliti ne prestanemo. Daj nam, Gospodine, da se Tvoga svetoga imena bojimo i ujedno ga uvijek ljubimo, jer nikad ne prestaješ ravnati one koje u svojoj ljubavi utvrđuješ. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vijekova. Amen!



    Riječ mudrosti


    Ljudi su katkad neuračunljivi, nelogični i sebični;Ipak im oprosti!
    Kad si brižan,ljudi te mogu optužiti da imaš sebične motive;Ipak, budi brižan!
    Ako si uspješan steći ćeš i lažne prijatelje i istinske neprijatelje; Ipak, i dalje budi uspješan!
    Ako si iskren i prostodušan,ljudi će te pokušati prevariti; Ipak, budi iskren i prostodušan!
    Ono što ti izgrađuješ godinama netko može porušiti u trenutku Ipak, gradi!
    Ako si spokojan, miran i sretan,ljudi mogu biti ljubomorni Ipak, budi sretan!
    Dobro koje učiniš danas,ljudi će zaboraviti sutra;Ipak, čini dobro!
    Daj svijetu najbolje što imaš,vjerovatno neće nikada biti dovoljno;Ipak, daj svijetu najbolje što znaš i imaš!
    Ako pogledaš bolje, na kraju Ipak je sve to između tebe i Boga
    Nikad nije ni bilo između tebe i njih!
    "
    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Re: Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Katarina II ned oľu 21, 2010 5:21 pm

    Tko zeli da se Moli za svoje obracenje,neka se prijavi...
    "Ne dopustite da išta žalosno uđe u vas što bi moglo biti razlog da zaboravite radost Krista Uskrsloga"

    Ja predlazem da to bude..24,25,26...Ozujak..( ili da pricekamo,dok se vise clanova prijavi...)

    1. Katarina II
    2.


    Zadnja promjena: Katarina II; ned oľu 21, 2010 5:29 pm; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Sanja


    Broj postova : 2192
    Join date : 18.06.2009

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Re: Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Sanja ned oľu 21, 2010 5:29 pm

    Katarina II je napisao/la:Tko zeli da se Moli za svoje obracenje,neka se prijavi...

    "Ne dopustite da išta žalosno uđe u vas što bi moglo biti razlog da zaboravite radost Krista Uskrsloga"

    Ja predlazem da to bude..24,25,26...Ozujak..( ili da pricekamo,dok se vise clanova prijavi...)

    1. Katarina II
    2.



    1. Katarina II
    2. Sanja
    3. Oldtimer
    4. Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za 478584

    Svaki poziv na molitvu u zajedništvu je dobrodošao, prihvačam datum i krećemo u molitvu trodnevnice premile nam blaženice Majke Terezije.... Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za 373798
    Blagoslov našoj Katarini za inicijativu Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za 242873
    Oldtimer
    Oldtimer
    Admin


    Broj postova : 4931
    Join date : 18.06.2009
    Age : 57
    Lokacija : HRVATSKA, SPLIT ROĐENDAN: 01. travnja IMENDAN : sv. Antun Opat (Pustinjak) 17. 01. i sveti Antun Padovanski 13. 06. Križ uzgor stoji, a svijet se okreće i mijenja (Stat Crux dum volvitur orbis).

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Re: Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Oldtimer ned oľu 21, 2010 9:46 pm

    Rado se pridružujem molitvi trodnevnice... palac gore
    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Re: Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Katarina II uto oľu 23, 2010 8:39 pm

    Moli za obraćenje
    Razumljivo je obraćenikovo oduševljenje i da on od blještavila obraćenja ne vidi stvarnost kakva ona jest. Razumljivo je i to da on u sebi nosi nove snage, moglo bi se reći gotovo nadljudske, i da osjeća potrebu obratiti cijeli svijet. On osjeća da to mora i vjeruje da može.
    Zato ne primijeti kako je njegovo obraćenje najplodnije polje za bujanje korova koji se zove oholost. Vrlo teško će on sam to primijetiti, jer živi u uvjerenju da su svi pokreti u njemu i sav njegov žar samo od Boga. Vrlo brzo zaboravlja svoj dugi i vijugavi put do obraćenja.
    On jednostavno osjeća da mora biti koristan, jer inače čemu njegovo obraćenje ako se na njegov poticaj svijet ne obraća. Zaboravlja koliko je to dar što ga ničim nije zaslužio.
    Zapravo svaki oduševljeni čovjek čini tako. Možda mu veće zadovoljstvo pribavlja vikanje drugima: "Obrati se", nego da se to stvarno nekome dogodi. Možda bi mu takav postao opasna konkurencija...
    Bilo mi je pomalo pretjerano slušati ponekoga trapističkog monaha govoriti: "Moli za moje obraćenje!" Nije se bojao to ponavljati ni ljudima "iz svijeta". Vrlo sam se brzo uvjerio u duboku istinu te rečenice. Ona mi više nije nimalo smiješna ni pretjerana. Smješnije mi je i pretjeranije kad čujem riječi iz ljudskih usta, i to s pozornice: "Obrati se!" Uvijek imam dojam da su rečene svisoka i da su neuvjerljive. Da barem taj siđe s pozornice, sjedne do grešnika i kaže mu da se obrati, držeći ga kao brata za ruku... Tko je od nas tako obraćen da se može izdvajati iz nepregledne mase onih koji se svaki dan iznova moraju obraćati? Obraćenje traje cijeli život i obnavlja se svaki dan.
    Zar nam se ne događa da se jednoga dana u duhovnom životu popnemo za dvije stube, a da već slijedećega dana moramo sići za četiri stube? Zar nije upravo to duhovni život? Dinamika, a ne statika. U statici još samo brojimo i mjerimo; kad je život dinamičan, za to uopće nemamo vremena.
    Ako se u jezero ne dodaje uvijek nova voda, ono će se pretvoriti u žabokrečinu, u kojoj će žabe kreketati: "Obrati se!" Tko je gore, neka pazi da ne padne! I mora su se isušila, a da se ne bi jezera! A da ne bi presahnulo obraćenje bez nezaslužene hrane odozgor!
    To je dinamika koja nas čini uvijek budnima. To je poniznost. Mi smo upravo dužni pomagati si međusobno na putu prema obraćenju, i riječima poticanja i, još više, djelima. Ali mi ne obraćamo ljude. Osobito ne dvjema zapovjednim riječima. Oduševljeni se bave poslom obraćanja drugih, oduhovljeni za to nemaju vremena, jer imaju neizmjerno puno posla oko obraćenja sebe.

    Više puta nemamo drugog izbora nego samo molitvu za tuđe i svoje obraćenje.

    Moli za obraćenje SVOJE i svih nas

    http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=42&conID=227&act=show

    Ja predlazem da to bude..24,25,26...

    1. Katarina II
    2. Sanja
    3. Oldtimer
    4. I love you molitva molitva molitva molitva molitva molitva
    Katarina II
    Katarina II


    Broj postova : 539
    Join date : 29.12.2009
    Age : 73

    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Re: Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Katarina II uto oľu 23, 2010 8:46 pm


    Sponsored content


    Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za Empty Re: Trodnevnica-Bl.M.Tereze od Kalkute-za

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet tra 19, 2024 6:24 pm.