Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


    Molitve Svetoj Riti

    ane
    ane


    Broj postova : 1018
    Join date : 14.11.2009
    Age : 34

    Molitve Svetoj Riti Empty Molitve Svetoj Riti

    Postaj by ane ned stu 15, 2009 1:16 pm

    MOLITVA VOZAČA

    Gospodine, daj mi čvrstu ruku i budno oko.
    Daj da svojim prolaskom ne remetim mir bližnjega moga, sijući bol među mojom braćom.
    Molim te, Gospodine, i za one koji su sa mnom: očuvaj ih od stradanja, ognja i nesreća.
    Pouči
    me kako da koristim svoj auto za potrebe drugih; daj da shvatim da zbog
    ljubavi prema brzini ne smijem žrtvovati život, Tvoj dar, ni ljepotu
    stvorenoga.
    Pouči me radosnom i ljubaznom hodu stazom mojega života, tako da ne čineći zla, prispijem na odredište vječnoga spasenja.
    U svojim molbama utječem se miloj svetoj Riti u čiju se zaštitu ufam s bezgraničnim povjerenjem. Amen.


    MOLITVA MAJKE

    O
    Bezgrešna Djevice, majko Isusova i majko moja, svrni svoje milostive i
    ljubazne oči na me koja danas više no ikad osjećam svu slatkoću i
    težinu odgovornosti majčinstva.
    Tebi, o Majko, povjeravam svoju
    djecu koju toliko volim, zbog kojih sam toliko patila i za koju ću
    jednog dana odgovarati pred Tvojim Sinom Isusom.

    Pouči me da ih vodim kao što si ti vodila svoje sinove sveta Rito, sigurnom rukom po stazi moja vodi Bogu.
    Učini me blagom bez slabosti i snažnom bez grubosti.
    Isprosi za me onu strpljivost koja se nikada ne umara i sve podnosi jer ima samo jedan cilj: vječno spasenje moje djece.

    Budi mi na pomoć u tom teškom pothvatu Sveta Djevice!
    Oblikuj
    moje srce na sliku Tvojega i daj da moji sinovi u meni vide odraz
    tvojih kreposti kako bi kad nauče od mene da te vole i služe na zemlji,
    mogli kao i ja hvaliti Te i blagoslivljati na Nebu.
    STAVI IH STOGA, KRALJICE SVETIH, POD ZAŠTITU SVETE RITE IZ CASCIE.



    VAPAJ NEVOLJNIKA ZA POMOĆ


    O
    milostiva Sv. Rito, pomoćnice nevoljnika, još se nije čulo da nije bio
    uslišan onaj koji ti se u svojoj nevolji obratio s iskrenim ufanjem.
    Zar ću samo ja, nevoljnik, biti nedostojan tvog pogleda, samo meni nesretniku nećeš uslišati molbe? Ah, ne slatka svetice!...
    Ti znadeš što je patnja, a moja patnja je golema...
    Tjeskoba me pritišće sa svih strana, tuga mi tišti srce, jad mi zagorčava dane, svaka kap ljudske utjehe presušuje oko mene.
    Kakva mi još nada ostaje, nakon Boga i svete Djevice, ako ne ti, mila tješiteljice nevoljnika?
    Misli
    stoga na me, isprosi od Gospodina pomirenje u nevolji, utjehu u muci,
    oslobođenje od svakoga zla i osobitu milost koju te molim ............

    3 puta Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu



    MOLITVA SVETOJ RITI

    Bože,
    Ti si se u svojemu beskrajnom milosrđu udostojao milostivo pogledati na
    svoju vjernu službenicu Ritu i udijeliti njezinom zagovoru ono što je
    ljudima nemoguće, budi nam milostiv na pomoć u našim nevoljama.
    Daj da svi spoznamo da si jedino Ti plaća poniznima, zaštita napuštenima i snaga svima onima koji u Te vjeruju. Amen.

    Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu



    MOLITVA SVETOJ RITI

    Pod bremenom boli utječem se tebi, slatka Sveta Rito, ZAGOVORNICE NEVOLJNIKA, da me uslišaš.
    Oslobodi,
    molim te, moje srce tjeskobe, koja ga tišti i podaj mir mojoj duši
    prepunoj tuge: ti koju je Bog izabrao; isprosi za me milost koju te
    žarko molim.
    Je li moguće da samo ja mogu ne doživjeti snagu tvog moćnog zagovora?
    Ako su moji grijesi prepreka za ispunjenje mojih molbi, ishodi za me milost od Boga pokajanja i oprosta iskrenom ispovijedi.
    O
    predivna zaručnice Gospodinova od kojeg si na dar dobila jednu od
    Njegovih Rana, pomozi mi da u dobru živim i u dobru umrem. Amen.

    Oče naš , Zdravo Marijo , Slava Ocu


    MOLITVA SVETICI NEMOGUĆEG


    O
    uzvišena čudotvorko, sv. Rito, svrni svoje milostive oči na me patnika
    i nevoljnika iz svoga Svetišta u Casci, gdje sva lijepa snivaš u miru,
    odakle širiš rajsku svjetlost..
    Ti vidiš moje jadno srce okruženo trnjem kako krvari od boli..
    Ti vidiš o slatka Svetice da u mojim očima više nema suza, jer su sve presušile.
    Umoran sam i obeshrabren tako da i sama molitva umire na mojim usnama..
    Moram li očajavati u takvim teškim nevoljama moga života?
    O dođi budi mi na pomoć i pripomoć.
    Nije li tebe kršćanski narod prozvao SVETICOM NEMOGUĆEG , ZAGOVRNICOM NEVOLJNIKA?
    Iskaži dakle, čast svojemu imenu, isprosi za me milost koju od Boga molim:..............
    Svi
    veličaju tvoju slavu, svi govore o tvojoj darežljivosti koju ti pružaš
    , zar ću samo ja ostati razočaran, jer me ti nisi slušala? Ah, ne!
    Moli
    stoga, moli za me Isusa da se smiluje mojoj nevolji, da po tebi, o Sv.
    Rito, mogu isprositi ono za čime tako gorljivo čezne moje srce.


    Oče naš , Zdravo Marijo , Slava Ocu



    MOLITVA SVETOJ RITI ZA NEPRIJATELJE


    O
    Bože koji si se milostivo udostojio udijeliti svetoj Riti tako veliku
    milost da slijedi Tvoj uzor u ljubavi prema neprijateljima i utisnuo
    joj u srce i na lice svete znamene Tvoje ljubavi i muke, molimo te po
    njenim zaslugama i zagovoru, da volimo svoje neprijatelje i vazda s
    dubokom skrušenošću promišljamo patnje Tvoje muke.
    Koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.




    MOLITVA SVETOJ RITI U NEVOLJI

    Sveta zaštitnice nevoljnika, sveta Rito, bila si ponizna, čista i strpljiva.
    Tvoje molbe nebeski Zaručnik ne odbija, stoga te molim da isprosiš za me od našega Uskrsnuloga Isusa molbu koju ti upućujem.
    Milostiva mi budi na veliku slavu Božju, da te slavim i hvalim u vijeke.
    Slavna sveta Rito, ti si čudesno sudjelovala u Muci Gospodina našega Isusa Krista.
    Isprosi za me milost da pokorno podnosim teškoće ovoga života i zaštiti me u svim mojim nevoljama. Amen.


    HIMAN SV. RITI

    1.
    Dođite djeve čedne, zaručnice čiste, priđite bliže:
    Nek Zemlja se raduje i Nebo nek čuje
    Odu što tebi zahvalno se diže,
    Pjesmu našu što Ritinu slavu pohvaljuje.

    2.
    Evo slabog bezgrešnog tijela;
    Blijedu joj put pokora bije.
    U žalosti zbog boli Spasitelja
    Dan i noć u samoći bdije.

    3.
    Rana joj čelo krasi trnom,
    I grimizna ruža zimi cvate,
    I smrznuta smokva urodi plodom,
    Na Ritinu molbu čuda se jate.

    4.
    Udovici i supruzi svakoj
    Put je do neba u njenu životu;
    Rita nam put utre svoj
    Kroz bol u Bogu, u mračnu životu.

    5.
    Slava Ocu i Sinu
    I Duhu Svetom, Trima u Jednom;
    Podari nam milost inu
    Molitvom Ritinom i bolju njenom.

    - Ti si označio svoju službenicu Ritu.
    - Znakom Tvoje Ljubavi i Muke.

    POMOLIMO SE:

    O
    Bože, koji si se udostojao udijeliti milost sv. Riti da te slijedi u
    ljubavi prema neprijateljima, da u srcu i na čelu nosi znamen Tvoje
    ljubavi i muke, udijeli nam molimo Te, da njenim zagovorom i zaslugama
    budemo probodeni trnom pokajanja, promišljajući vazda patnje Tvoje
    Muke, koji živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.




    ČUDESNA MOLITVA SVETOJ RITI

    O uzvišena sv. Rito, u poslušnosti prema svojim roditeljima ti si sklopila brak.
    Prikazala si sebe kao pravi primjer kršćanske žene.
    Klečim pred tobom i otvaram ti svoje srce i molim te da mi Bog kroz tebe udijeli pomoć i zaštitu.
    Mnogo godina si u svome braku patila, iako si bila pravedna.
    Moli Gospodina da mi da dovoljno snage da ostanem vjerna njemu i svome mužu.
    Preuzmi sve nas, posveti naš rad, blagoslovi sve naše poslove da budemo dostojni slave Božje i da dobijemo zajednički blagoslov.
    O sveta Rito neka ništa ne ometa naš brak u našoj kući, neka bude sretan i anđeli mira neka nas štite.
    Otkloni molimo te, svaku svađu od nas.
    Neka nad nama i u nama vlada radost i da naša srca budu u ljubavi uzdržana.
    Prenesi
    ovu molitvu o sveta Rito pred našega Gospodina i moli Ga da nas čuje i
    usliša, da moj muž i ja budemo u nebu kako bismo mogli zajedno slaviti
    Gospodina.

    3 puta Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu


    ZAHVALNA MOLITVA

    Oče Nebeski Bože , stvoritelju svega živoga!
    Ti si me želio baš ovakvu kakva sam sada.
    Sama ne mogu prihvatiti i shvatiti mnoga događanja u mome životu.
    Darovao si me mojim roditeljima, baš ovakvu kakva jesam.
    U životu imam mnogo poteškoća, s lakoćom ih podnosim i tebi na oltar prinosim čistog srca i duše.
    Dao si mi svoga Duha Svetoga da me vodi.
    Tijelo svoga Sina da ga blagujem svakodnevno, te mi daje snagu na mom životnom putu.
    Dao si mi zaštitnicu svetu Ritu da mi bude primjer i zagovornica kod Tebe.
    Stoga
    Ti se često utječem preko svete Rite koja čuje svaku moju molbu i (moli
    i stoji pred Tobom kako bi moja molitva bila uslišana).
    Hvala Ti
    Bože što čuješ moju molbu preko svete Rite, a i tebi sveta Rito hvala
    što me uslišavaš i ne napuštaš u najtežim beznadnim trenucima.
    Hvala ti što me potičeš da idem k stolu Gospodnjem i blagujem Tijelo Isusovo.
    Hvala ti sveta Rito na uslišanim molitvama.
    ane
    ane


    Broj postova : 1018
    Join date : 14.11.2009
    Age : 34

    Molitve Svetoj Riti Empty Re: Molitve Svetoj Riti

    Postaj by ane pon ruj 20, 2010 4:14 pm


    Svetoj Riti, uzoru života




    Sveta Rito iz Cascie, uzoru ženama, majkama I redovnicama, utječem se tvome zagovoru u najtežim trenucima moga života. Ti znadeš da me često tišti žalost jer ne nalazim izlaz iz mnogih zalosnih životnih prilika. Isprosi mi od Gospodina milost koja mi je potrebna, osobito mirno uzdanje u Boga I unutarnji nemir. Daj mi svoju ljupku blagost, snagu u iskušenjima I svoju junacku ljubav. Moli Gospodina da moje patnje budu na korist svim mojim dragima te da svi budu spašeni u vječnosti.


    Posvetna molitva svetoj Riti


    Predraga sv. Rito, želim I ja biti jedan od tvojih brojnih štovatelja, pa te stoga izabirem za svoju osobitu zaštitnicu I zagovornicu. Tebi želim prikazati svoje duhovne I prolazne potrebe, a ti kao majka koja voli, hitro odgovori na moje molitve. Milost Božja neka me učini sličnim tebi u juba prema rasp tome Isusu. Daj da te slijedim u kreposti, u preziru prema prolaznim zadovoljstvima I osobito u ljubavi prema Bogu I prema bližnjemu. Daj mi pokornosti, čistoću, poniznost, strpljivost I poslušnost volji Božjoj. Povjeravam ti I svoje prolazne potrebe. Daj da mi Bog dade onoliko koliko mi je potrebno do kraja moga života. Ako je volja Njegova, isprosi mi sva ona životna dobra koja mi mogu biti korisna I potrebna.



    Molitve u najtežim prilikama
    Sv. Rito, uzore obiteljskoga I posvećenoga života, utječem se tvome zagovoru u ovim teškim trenucima mojega života. Znaš da me tuga često pririšće jer ne nalazim izlaza Iz teških prilika. Isprosi za me od Gospodina potrebnu milost, a osobito vedru vjeru, uzdanje u Boga I unutarnji mir. Daj da slijedim tvoju krotku blagost, postojanost u kušnjama I junačku ljubav. Daj da moje patnje budu na korist svim mojim dragima te da svi postignu vječno spasenje. Amen. 


    Za obraćenje
    Draga sv. Rito, tebi je na srcu bila čast prema Bogu I spasenje duša. Za obraćenje grešnika učinila si mnoga djela milosrđa I pokore. 
    Pogledaj mene grešnika I isprosi za me od Boga milost pokajanja I ispovijedi. To te molim svim srcem. Tu milost isprosi za sve grešnike na zemlji, osobito za osobe kojima sam bio na sablazan.
    Daj da svi cijenimo bogatstvo Božjega milosrđa, da ne zlorabimo Njegovo strpljenje u očekivanju našeha obraćenja I priznamo svoj bijedni grijeh. Da Presveto ime našega spasitelja Isusa više ne bude proklinjano već uvijek I od svih blagoslivljano. Sv. Rito, moli uvijek za grešnike, osobito za one koji su se približili svršetku svoga zemaljskoga života.


    Da bismo imali snage patiti s Isusom
    Slavna sv. Rito, ti si tako snažno sudjelovala u muci našega Gospodina Isusa Krista. Daj da s ljubavlju strpljivo I smireno trpim muke ovoga života I pomozi mi u svim mojim potrebama. 


    Za praštanje
    Bože, koji si sv. Riti podario milost da ljubi svoje neprijatelje I da u srcu I na čelu nosi znak Tvoje ljubavi I muke, udijeli nam po njezinu zagovoru milost da praštamo onima koji nas uvrijediše te da promišljamo o bolima Tvoje muke I zaslužimo nagradu obećanu onima koji s blagim I strpljivim srcem trpe nepravdu. 



    Za vjeru
    O svetice od Boga blagoslovljena, obdarena osobitim darovima od samoga rođenja, volja je Božja bila višnji uzor tvojega života te si zbog svoje poniznosti I skromnosti I zbog svoje boli bila mila Njegovu srcu. Pogledaj danas s nebeske slave, svoje štovatelje: povjeravamo se tvojoj skrbi I preporučujemo iznad svega svoje duhovne potrebe.
    Daj nam svoga duha vjere kako bi nas u svim našim zemaljskim djelima vodila misao o vječnosti I očuvao nas od grijeha.
    Daj nam malo svoje goruće ljubavi za Euharistijskog I Raspetog Isusa da se naučimo sedulity s Njime u Pričesti I u muci. Povjeravamo ti I naše prolazne potrebe: budući da ne znamo što je za nas bolje, molimo da ti, koja raspoznaješ naše prave potrebe u Božjoj blizini, pomogneš našemu srcu da slijedi Njegovu volju. U bolnim I žurnim potrebama koje nas pritišću, uzdamo se da ćemo uskoro biti uzdignuti I uslišani. Uzdamo se da će dragi Bog, koji često po tvome zagovoru odobrava I ono što ljudima izgleda nemoguće, po tvojoj molitvi dati radost I mir našem srcu svjedočeći da u njemu nalaze zaštitu nevoljnici, utjehu neutješni, snagu I pomoć oni koji se u Njega uzdaju.
    ane
    ane


    Broj postova : 1018
    Join date : 14.11.2009
    Age : 34

    Molitve Svetoj Riti Empty Re: Molitve Svetoj Riti

    Postaj by ane pon ruj 20, 2010 4:19 pm

    Za slogu


    Oče, dobra nad svakim dobrom, savršena ljepoto. Oče u kome je sklad, mir I sloga, udostoj se ispraviti neslogu koja dijeli jedne od drugih I sjedini nas u bratskoj ljubavi nalik na Tvoj višnji sklad.
    To te molimo po zagovoru sv. Rite.
    Kao što jesi iznad svega, sjedini nas u uvijek pripravnom duhu kako bismo, s pomoću juba I vezama juba, duhovno bili jedno u nama I među nama u miru koji sve ispunja, u milosti, milers I dobroti Tvoga jedinorođenoga Sina. Usliši nas po zagovoru sv. Rite.



    Molitva za obitelj


    Bože, od kojega proizlazi svaka domovina na nebu I na zemlji; Oče koji si ljubav I život, daj da po Tvome Sinu “od žene rođenom” I po Duhu Svetomu, izvoru božanske juba, svaka ljudska obitelj postane pravo svetište života I juba za narrative koji dolaze.
    Neka Tvoja milost vodi misli I djela supružnika prema dobrobiti njihovih obitelji I svih obitelji svijeta. Daj da mladi naraštaji nađu u obitelji čvrstu podršku za svoj rast u istini I ljubavi. Daj da ljubav ornament milošću sakramenta ženidbe, bude jača od svake slabosti I svake krize, kroz koje ponekad prolaze naše obitelji. Molimo te na kraju, po zagovoru Obitelji iz Nazareta, da Crkva plodonosno izvrši svoju misiju u obitelji I pomoću obitelji. Po Kristu Gospodinu našemu, koji je put, istina I život, u vijeke vjekova (Ivan Pavao II.)
    Sv. Rito, moli I ti s nama za našu obitelj I za sve obitelji na zemlji.


    Za mir u obitelji


    Bože, stvoritelju mira I čuvaru ljubavi pogledaj milostivo I milosrdno na našu obitelj. Gle, Gospodine, kako je puno nesloge I kako se mir udaljava od nje. Smiluj nam se. Daj da se vrati mir jer samo nam ga Ti možeš dati. O Isuse kralju mira, uslišaj nas po zaslugama presvete Djevice Marije, Kraljice mira I po zaslugama Tvoje vjerne službenice sv. Rite, koju si učinio jednom od “Tvojih mirotvoraca” I obdario je tolikom ljubavlji I milinom da je postala anđeo mira gdje god bi vidjela neslogu. Draga svetice moli za nas da isprosiš milost od Gospodina za našu obitelj I za sve obitelji u poteškoćama.


    Za roditelje


    Slavna sv. Rito, koja si tako brižno svoje sinove odgajala u kršćanskome duhu I radije molila Gospodina da ih pozove k sebi kako bi ih očuvala od zla da propadnu u grijehu, isprosi od Boga za nas I za sve roditelje svjetlost I snagu da ispune svoju dužnost pa makar I po cijenu teške patnje.


    Molitva baka I djedovaZahvaljujemo Ti Gospodine na svim darovima kojima si obasuo naš život. Daj da budemo otvoreni prema problemima svijeta koji se mijenja, da s ljubavlju prihvatimo nove narrative, da budemo sposobni cijeniti životno iskustvo. Daj da nas oni, koji nas vole ne ostave same. Molimo te za svoju djecu I unuke da slijede tvoje srce.
    Molimo te I za sve ostale bake I djedove. Očuvaj nam onaj radosni treptaj života te budemo sposobni darovati ponešto od tvoje mudrosti.
    To te molimo po moćnome zagovoru sv. Rite.


    Molitva dječaka

    Draga sv. Rito, od malena si bila radost svojim roditeljima. Uvijek si bila vrlo dobra. Pomogni mi da ti sličim dobrim vladanjem nevinošću I smirenošću te da budu zadovoljni moji roditelji, a osobito naš Otac na nebu koji nas najviše ljubi.


    Molitva mladića

    Draga sv. Rito, obraćam ti se sa zanosom I strepnjom moje mladosti.
    Ti si prozvana “zagovornicom nevoljnika”. Ja nisam nevoljnik već zabrinut jer su se u meni uskomešale strasti koje me vode prema zlu.
    Pomozi mi da ih svladam I dobro iskoristim sve darove što mi ih Bog dade. Želim Bogu biti dobar sin koji vjeruje u Njega I ljubi ga.
    Stoga mi isprosi od Srca Isusova I po zaslugama Bl. Dj. Marije, da sljedeći tvoj uzor živim čistim I punim životom. Ako padnem u grijeh, moli da se raskajan I ispovijeđen odmah vratim Ocu punom milosrdne
    ljubavi .
    ane
    ane


    Broj postova : 1018
    Join date : 14.11.2009
    Age : 34

    Molitve Svetoj Riti Empty Re: Molitve Svetoj Riti

    Postaj by ane pon ruj 20, 2010 4:20 pm

    Molitva zaručnika

    Hvala Ti, Oče, na ljubavi koja je procvala u našim srcima. Pomogni nam da radosno I ozbiljno živimo našu ljubav I da se ako je to dobra za nas sjedinimo u zenidbi. Po uzoru na sv. Ritu, želimo agenda u ljubavi koja nadvladava neizbježne teškoće, osnovati dobru obitelj u zajedništvu I radosti. A tebe sv. Rito, svetice obitelji, molimo da isprosis od Boga milosti koje su nam potrebne I da vječno bdiješ nad našom ljubavi.


    Molitva žene

    Slavna sv. Rito, iako si se udala iz poslušnosti prema roditeljima, postala si izvrsna kršćanska žena I majka. Isprosi I za mene pomoć Božju da ispravno živim svoj bračni život. Moli da imam snage ostati vjerna Bogu I mužu. Bdij nad nama, nad djecom koju nam je Gospodin podario nad svim obavezama koje nas cekaju. Da ništa ne uznemiri naš sklad. Neka anđeli mira pomažu naš dom neka udalje od nas neslogu I neka raste razumijevanje I ljubav koja koja sjedinjuje duše otkupljene krvlju Isusovom. Daj da po tvome zagovoru jednoga dana uzmognemo hvaliti Boga na nebu, u kraljevstvu vječne I savršene ljubavi.



    Za one koji teško nalaze odgovarajuću osobu (neudate)


    Oče, Ti ne želiš da čovjek bude sam. Ti si u zajedništvu ljubavi sa Sinom I Duhom od nepromišljenog I opasnsvetim. Ti znaš kolika je u meni želja za zajedništvom s osobom s kojom bih mogao-la osnovati obitelj. Po zagovoru sv. Rite pomozi mi da se pripravim životom molitve I čistoće.
    Odstrani iz mog srca I iz srca mojih dragih strah I nemir da ću ostati sam, kao I opasnog izbora.


    Molitva buduće majke


    Po rodenju si sv. Rito, dobila simboličko ime pupoljka I cvijeta.
    Pogledaj ljubazno na me koja ću uskoro postati mama. I ti si bila mama dvaju sinova koje si ljubila I odgajala onako kako samo sveta mama može činiti. Moli da mi Gospodin udijeli milost djeteta što ga moj muž I ja očekujemo kao dar s neba. Već sada ga preporučamo svetom Srcu Isusovu I Marijinu te se uzdamo I u tvoju zaštitu. Neka se u radosti ispuni čudo novoga I od Boga blagoslovljenoga života.


    Za one koji žele djecu


    Dobri Oče, stvoritelju svega, ti si sve dobro uredio I blagoslovio muškarca I ženu da budu plodni I da naseljavaju zemlju I nebo.
    Zahvaljujemo ti na želji naših srdaca za djecom. Udijeli nama kao roditeljima svete Rite I njoj samoj, radost roditeljstva. Toliko si puta udijelio taj dar besplodnim roditeljima. Blagoslovi naše zajedništvo te I nama podari radost da naš dom razveseljavaju djeca. Prosvijetli znanstvenike da otkriju lijekove za besplodnost I pomozi im da s vjerskim strahopoštovanjem postupaju s misterjem života.
    Mi, čije želje poznaješ, kažemo ti: neka bude volja tvoja I zajedno sa sv Ritom blagoslivljamo te sada I u vijeke.




    Molitva osobe posvećene Bogu

    Slavna sv. Rito, od dana tvoga čudesnog ulaska u Samos tan postala si svijetli uzor sestrama, stalno rastući u žaru vjere sve do junaštva u krepostima. Isprosi za me od Isusa, uzora I učitelja savršenstva, da nikada ne iznevjerim u odgovoru ljubavi na njegov mili poziv; daj da vjerno živim Evanđelje, svoj poziv I pravila moje Ustanove te da ću tako slijediti tebe, koja si tako savršeno slijedila Isusa.



    Molitva studenta




    Vječni I neiskazivi Bože, ti si ljupko uredio sklad I čudo stvorenoga I podario mi mudrost vjere. Ulij u moju pamet tvoju svjetlost da rasp neznanje I grijeh. Udijeli mi sposobnost razumijevanja, učenja I ispravnog tumačenja onoga čemu me podučavaju.
    Budi mi na pomoć I ti, Bezgrešna Djevice Marijo, izvore mudrosti.
    A ti sv. Rito, posreduj za me da mudro kročim u svetom strahu Božjem na hvalu I slavu tvoje slave.


    Molitva radnika


    Gospodine Isuse, tebi preporučam svoj dan, svoj rad, svoje radosti I muke. Udijeli meni I mojim suradnicima da živimo s tobom koji si poput nas htio upoznati radost I muku rada. Sve nas čuvaj u tvojoj milosti, a osobito one koji su u opasnosti. Pribavi posao nezaposlenima I sve nas stavi u zaštitu svete Rite.


    Za duše u čistilištu


    Sv. Rito, tvoj se milord samilostan pogled sputa s Delano ljubavlju na svakog nesretnika. Svrni svoj osobit pogled na duše koje pate u čistilištu. Tijekom tvojega života moleći za njih trpila si duge pokore I uzdigla mnoge molitve. Sada kad živiš u vječnoj ljubavi pohrli im svima u pomoć, a osobito onima koje su mi najdraze sjedinjene samnom krvnim I prijateljskim vezama. Založi se za njih svojim moćnim zagovorm kod Boga da ti se ubrzo pridruže u nebeskoj radosti I da m pomognu izbjeći, koliko je moguće, neiskazive muke čistilišta.

    Sponsored content


    Molitve Svetoj Riti Empty Re: Molitve Svetoj Riti

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet tra 19, 2024 5:35 pm.