Stvoreni za nebo

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Stvoreni za nebo

Katolički forum koji okuplja katoličke vjernike u duhu dijaloga i Kristove ljubavi


2 posters

    ZAŠTITNIČKA MOLITVA ZA OBITELJ

    SNJEŽA
    SNJEŽA


    Broj postova : 589
    Join date : 07.11.2010
    Age : 48

    ZAŠTITNIČKA MOLITVA ZA OBITELJ Empty ZAŠTITNIČKA MOLITVA ZA OBITELJ

    Postaj by SNJEŽA pet pro 10, 2010 2:03 pm

    Zaštitnička molitva za obitelj



    Gospodine Isuse, u rane tvoga Presvetog Srca stavljam sebe i sve članove svoje obitelji. Ponizno Te molim, oprosti nam, sve naše grijehe i učini naša srca po svojem Srcu, blagom i poniznom. Molim Te da svojom Predragocjenom Krvlju prekriješ, ispuniš i zaštitiš mene i sve članove moje obitelji. Isuse Kriste, Ti si jedini Gospodin i naš Gospodar; samo Ti imaš svu vlast nad svima nama.

    Gospodine Isuse, opečati svojom Presvetoom Krvlju sve članove moje obitelji, prostore u kojima živimo i radimo, sve ljude s kojima se susrećemo i surađujemo, sva prijevozna sredstva kojima se služimo, sve izvore dohotka i sva materijalna sredstva koja su nam od Boga namijenjena i koja već posjedujemo.

    Molim Te Isuse opečati svojom svetom Krvlju hranu koju jedemo, vodu, zrak i lijekove koje uzimamo. Isuse, otkupi mene i sve članove moje obitelji od optužbi kojima nas Zli optužuje pred Ocem. Otkupi nas od ljudi koje smo na bilo koji način povrijedili. Molim Te da u sve njih uđe Tvoja ljubav, praštanje i zdravlje duše i tijela.

    Isuse, ulij nam svoju ljubav za sve ljude, osobito one koje teško prihvaćamo i one koji ne vole nas. Neka Tvoja sveta Krv, Isuse, slomi snagu svake loše navike među nama, svih negativnih riječi, misli, želja, osjećaja i postupaka. Otkoni od nas posljedice negativnosti iz prošlosti.

    Po svojoj muci i uskrsnuću učini nas otvorenima za sve što nam želiš dati.

    Neka nas Tvoja Krv opere i iscijeli sve naše rane. Neka snaga Tvoje Krvi slomi U NAMA I MEĐU NAMA sva negativna naslijeđa duha i duše koja se želi prenijeti na nas od pokojnih članova naših obitelji (zastati i nabrojiti). Isuse, svojom Svetom Krvlju operi ih i otkupi kod nebeskog Oca i uvedi ih u svoju slavu.

    Hvala Ti za Tvoju i našu Majku, za krsne zaštitnike članova moje obitelji, za anđele čuvare svakoga od nas, za njihovu neprestanu pomoć i zaštitu.

    Slava Tebi Gospodine Isuse!

    Amen!
    lorena
    lorena


    Broj postova : 178
    Join date : 04.10.2010
    Age : 41
    Lokacija : zaprešić

    ZAŠTITNIČKA MOLITVA ZA OBITELJ Empty molitve za djecu

    Postaj by lorena pet sij 21, 2011 8:25 am

    Za svu djecu svijeta, evo jedne molitvice:

    Gospodine, uzdižem svoju djecu pred Tvoje lice danas i molim, u skladu s Tvojom Riječi:

    •Da upoznaju Krista kao Spasitelja još u ranoj dobi i da žude za bliskim odnosom s Tobom kroz njihovo djetinjstvo, mladenaštvo i zrele godine (Marko 10:13-16; Luke 2:52; 2 Timoteju 3:15)
    •Da razviju naviku molitve i čitanja Tvoje Riječi (Jošua 1:8; Danijel 6:10; Matej 4:4; Filipljanima 4:6,7)
    •Da ti dovedeš u njihov život pobožne odrasle osobe i prijatelje koji će im
    pomoći da izrastu u pobožne ljude (Psalam 1:1-3; Filipljanima 1:27; Izreke 27:17; 1. Korinćanima 4:15)
    •Da ih ti sačuvaš čistima i da im daš snage da se odupru iskušenjima (Job 17:9; Psalam 24:3, 4; 1. Korinćanima 6:18-20)
    •Da razviju mudrost, osjećaj odgovornosti i snažnu savjest (1 Kraljevi 3:11, 12; 1 Timoteju 1:5; Danijel 6:3)
    •Da ih uhvate ako ikada zastrane u prijevaru, laganje i zle stvari (Psalam 119:71; Izreke 20:30)
    •Da vide druge ljude kao što ih Ti vidiš, i da se prema njima ponašaju s
    ljubavlju i poštovanjem (Matej 25:35-40; Rimljanima 12:10; Filipljanima 2:1-4)
    •Da ih ti zaštitiš od emocionalne, fizičke i duhovne opasnosti (Psalam 28:7-9; Psalam 41; Ivan 17:15; 2 Solunjanima 3:3)
    •Da ih Ti pripremiš da budu pobožni, puni ljubavi, i vjerni svojim suprugama, ili ih pripremi da te proslave kao samci (1. Korinćanima 7:7, 8), i da Ti pripremiš njihove buduće bračne drugove (2. Korinćanima 6:14, 15; Efežanima 5:21-33)
    •Da oni napuste svoj dom sa pogledom na vječnost i kršćanskim vrijednostima (Matej 28:18-20; Galaćanima 2:20; Filipljanima 1:21)
    •Da oni osjete Tvoj poziv u svome životu i da njihovi životi pridonesu Tvome Kraljevstvu (Psalam 78:1-8; 103:12-18; 2 Timotej 1:9)


    Ovo je molitva koju možete koristiti ako se želite obavezati na molitvu za djecu, unuke, ili kumče:


    Pripremi mene, o Bože, kao roditelja, djeda ili baku:

    •Da pažljivo promatram djecu i da budem osjetljiv za njihove potrebe.
    •Daj mi da imam uvid u njihov život
    •Daj mi da ja budem siguran u Tvoju ljubav i da se oslanjam na Tebe, jer ja Te trebam jednako kao i djeca.
    •Pomozi mi da dam pažnju djeci i da budem spreman dati im usmjerenje u odlukama koje donose.
    •Pomozi mi da im mogu pružiti moralne temelje za njihov život
    •Pomozi mi da im pružim okružje u kojem će biti emocionalno zdravi kroz pažnju koju ću im pokazivati
    •Pomozi mi da se pobrinem za njihove potrebe i da ih pripremim za svijet sa kojim će se suočiti kad odrastu.
    •Pomozi mi da im mogu reci o svome odnosu s Tobom, Oče
    •I danas, podsjeti me da si uzmem vremena da pogledam svijet s njihove perspektive.
    •Podsjeti me da se više igram s njima
    •Pomozi mi da im ja mogu biti uzor pobožnosti. Amen.

    Molitva je najbolja zaštita koju vaša djeca ili unučad mogu dobiti. Recite im da se molite za njih taj dan i pitajte njih za što bi oni željeli da se vi molite
    u njihovim životima.


      Sada je: čet oľu 28, 2024 7:35 pm.